Jako předskokany si Tankian s sebou přiveze texaskou rockovou kapelu Fair To Midland, jejichž debut vyšel na Serjově vlastním labelu Serjical Strike. „Fair to Midland pocházejí z tichého farmářského městečka Sulphur Springs v Texasu, kde jsou k sobě lidé stále uctiví a dbají na slušné vychování - jak podotýká slogan v místním turistickém průvodci. Přesto právě oni jsou jednou z nejvýraznějších kapel v Texasu. „Zpěvák Darroh Sudderth, který ve skupině působí po boku kytaristy Cliffa Campbella, bubeníka Bretta Stowerse, baskytaristy Jona Dickena a klávesisty, hráče na elektronické mašinky - Matta Langleyho, umí posluchače pěkně rozparádit,“ říká o kapele Lucie Janišová z pořádající agentury Velryba.

„Hudební vkus každého z nás je úplně jiný a všechny naše písničky jsou takovým průsečíkem mezi tím, co všechno rádi posloucháme.
Myslím si, že už tím se lišíme od většiny ostatních dnešních kapel,“ tvrdí zpěvák kapely Darroh Sudderth. V hudebním projevu Fair To Midland se obratně snoubí hard rock s art rockem, prošpikovaným vzletnými vokály, virtuózní hrou na kytaru, alegorickými texty, hybnou rytmikou a spletitými klávesami. „Ze skladeb jako Kyla Cries Cologne či April Fools and Eggmen můžete cítit nezdolnou sílu spojenou s pestrou instrumentací,“ dodává Lucie Janišová za pořadatele ostravského koncertu.

Názvy jejich písní se spíš hodí k obrazům, což nemusí být jen shoda náhod; perfektně tak vystihují velkolepost hudby Fair to Midland: je jiskřivá, ale ne nabubřelá… překrásná, však nikoliv zdrcující…, silná, ale ne ubíjející.

Vstupenky na koncert je v těchto dnech ještě možno zakoupit v obvyklých předprodejích, což je v sítích Ticketpro a Ticketportal. Více informací o účinkujících najdete na webových stránkách: www.serjtankian.com.