„Vzhledem k tomu, že Věrka prožila své mládí v Ostravě-Porubě a má k této části Ostravy svůj specifický vztah, chtěla by pozvat všechny své příznivce právě tam, kde s kapelou svého syna nadělí posluchačům ten nejkrásnější dárek v podobě krásných hitů, ale také novinek. Zatím sbírá materiál pro své další cédéčko, na které si ale ještě musíme chvilku počkat,“ sdělil nám včera velmi optimisticky její manažer Alan Janeček.

Věra Špinarová začala zpívat v šestnácti letech s kapelou Flamingo. Později přestoupila do skupiny Majestic, kde se vystřídala s Marií Rottrovou. Právě s Majesticem nahrála svůj první singl Music Box, který ji přímo katapultoval mezi špičku tehdejší české populární hudby. A na výsluní se drží výjimečná zpěvačka Věra Špinarová (na snímku Miroslava Kuceje) téměř čtyřicet let.

V prosinci před několika lety zpívala na svém koncertu na Žofíně, který byl beznadějně vyprodán, a obdržela tam platinovou desku za cédéčko To nejlepší, které patřilo v uplynulých letech k těm nejprodávanějším u nás. „Pochopitelně, že jsem měla velkou trému už před tímto koncertem a nevědela jsem, jaké vůbec přijde publikum. A říkala jsem si: Co já tady vlastně dělám? Vždyť na tomto pódiu zpívá Karel Gott, Helena Vondráčková… A pak jsem se v průběhu vystoupení otočila směrem k obecenstvu a musela jsem se přiznat k tomu, že už také zpívám čtyřicet let,“ říká s úsměvem zpěvačka se stále báječným hlasem, který ji závidí mnohé operní sólistky. Věra Špinarová nerada hovoří o svém soukromí, už také proto, že jí bulvár v minulosti nejednou ublížil.

Pravdou ale zůstává, že se Věra se svým přítelem Michalem snaží stále více zvelebit chalupu na Vítkovsku, má radost, že vnučka Johanka se má k světu, a rocková babička si jí dovede dosytosti užívat, zejména při procházkách v přírodě.