Moravská filharmonie Olomouc zahraje pod taktovkou německého dirigenta Alexandra Rumpfa díla Hectora Berlioze – Římský karneval, předehra op. 9, dále Španělskou rapsodii Maurice Ravela a Arlézanku, suitu č. 2, Georga Bizeta.

Hostující německý dirigent Alexandr Rumpf pochází z hudební rodiny a tak se už od mládí učil hrát na klavír, trubku, violoncello a varhany. Po maturitě studoval dirigování v Düsseldorfu a evangelickou kostelní hudbu v Kolíně. Vystřídal se v několika prestižní orchestrech a má v evropském hudebním světě velmi příznivé ohlasy.

Sólistou večera je špičkový světový violoncellista Jiří Bárta, dnes vyhledávaný umělec nejenom na domácích, ale především na zahraničních pódiích. Charismatický instrumentalista zahraje dnes večer namísto původně plánovaného Offenbachova Koncertu pro violoncello a orchestr, Violoncellový koncert č. 1 Camille Saint-Saënse A moll op. 33. Jak nám sdělil Jaromír Javůrek, ředitel Janáčkova máje, ke změně dochází kvůli dodání nesprávného orchestrálního notového materiálu ze zahraničí, který nesouhlasil s notovým partem sólisty.