Nejpohodovější atmosféra. Nejpestřejší výběr kapel. To jsou jen některé z mnoha superlativů, kterými každoročně hodnotí hudební fanoušci festival Colours of Ostrava. Loni se jich nechalo okouzlit pestrobarevným svátkem hudby více než dvacet tisíc. Letošním ročník „Coloursů“ má šťastné pořadové číslo sedm a jeho organizátoři samozřejmě předpokládají, že bude zase o krok lepší než ten předchozí.

„Očekávám, že to bude nejlepší ročník. Nasvědčuje tomu velká plejáda zahraničních hvězd v čele se Sinéad O’Connor. Speciálně se těším na mimořádně kvalitní divadelní scénu, na které se uskuteční hned tři republikové premiéry,“ sdělila Deníku ředitelka festivalu Zlata Holušová.

O slibné návštěvnosti pak podle jejích dalších slov hovoří dosavadní prodej lístků na letošní čtyřdenní hudební maraton. Ten je prý výrazně lepší než loni. V prodeji je ale ještě vstupenek stále dost, současná cena je bez deseti jedenáct set korun.

„Domnívám se, že Ostrava se v době tohoto festivalu stává doslova oknem do světa. Nasvědčuje tomu také rekordní návštěvnost zahraničních kapel. Letos jich přijede z nejrůznějších koutů planety kolem čtyřiceti,“ přiblížila ještě Holušová svůj pohled na význam festivalu.

To, že Colours of Ostrava jako perfektní značka propagují moravskoslezskou metropoli široko daleko, si myslí i Dagmar Kremzerová, ředitelka Ostravského informačního servisu. Ten každoročně pomáhá návštěvníkům festivalu s orientací ve městě. „Festival každoročně přivábí tisíce lidí všech generací. A úžasná atmosféra posouvá Ostravu v jejich povědomí výrazně dopředu. Ze zkušeností můžu říct, že lidé, kteří na Coloursy přijedou, zároveň zjistí, že Ostrava je město, jež je dnes zelené, a které nabízí pestré možnosti pro všechny věkové kategorie,“ přidala svůj názor na oblíbený letní svátek hudby Kremzerová.