„Osobní asistent pomáhá handicapovanému dítěti i jeho rodině prožívat plnohodnotný život, umožňuje mu začlenit se mezi kamarády, učí ho větší samostatnosti a nezávislosti na rodičích, pomáhá připravit se na dospělý život. osobní asistence vrací dítě i celou rodinu do běžného života,“ tvrdí předsedkyně správní rady Nadace Patrik dětem Irina Chmelová.

Děti dětem

Celodenní program začíná v 10 hodin a má trvat až téměř do půlnoci. Na hlavním pódiu v Zámecké zahradě ho bude moderovat Aleš Juchelka. Blok Děti dětem od 11 hodin přinese vystoupení klauna Hopsalína, od 12 hodin se předvedou děti ze škol, zařízení či pěveckých sborů.

Po 14. hodině začne blok Hvězdy dětem, v němž se představí Pavel Novák se skupinou, BORIS – Bubenický orchechestr Ivo Samiece, The Beatles Revival, následovat budou Soutěže s Alešem, balet na vozíčku, aukce obrázků, vystoupení Václava Upíra Krejčího, Petra Nagyho a skupiny Indigo a překvapení na závěr.

V 10 hodin odstartuje putování Pohádkovým lesem (start je pod liliovníkem tulipánokvětým), v zámeckém altánu bude od 11 hodin otevřena Dětská galerie. Dopoledne bude před altánkem hrát loutkové divadlo manželů Antošových Kašpárkův svět.
Na hřišti se představí sokolník René Vrbický s přehlídkou opravdových dravců, svou práci a techniku předvede i Policie ČR. Odpoledne se zde bude konat bublinářský workshop Václava Strassera.

Na nádvoří zámku návštěvníci najdou infostánek, kde jim upřesní časy a místa jednotlivých akcí, bude zde připravena Olympijáda, veselé sportovní hry, které připravili studenti katedry aplikovaných pohybových aktivit Fakulty tělesné kultury UP v Olomouci, nebo ukázky řemesel, jež budou prezentovat žáci Soukromé školy AVE ART z Ostravy-Hrabůvky, Střední odborné školy 17. listopadu Ostrava-Poruba a Charita Hrabyně. Po celý den zde bude hrát country kapela Kyjovické Klepeto.
V areálu TJ Sokol jsou od 11 do 18 hodin k dispozici radovadla, skákadla a kolotoče.

Akce se podle pořadatelů uskuteční za každého počasí. Bližší informace na www. nasoutoku.cz (zde najdete i pokyny týkající se dopravy na akci).

(zi)