Program „valašky“ začne už v pátek v 15 hodin na náměstí TGM v Rožnově pořadem s názvem Z daleka i z blízka. Ten má být jakousi pozvánkou zahraničních souborů na Rožnovskou valašku 2008. Kromě českých souborů zde bude k vidění i zahraniční folkor, například ze Slovenska, Rakouska či Kolumbie.

Sobotní program je doslova nabitý a bude probíhat dopoledne na rožnovském náměstí a po čtrnácté hodině v Dřevěném městečku Valašského muzea v přírodě. K vidění budou jak vystoupení folklorních souborů, tak skupin historického šermu, neboť obě přehlídky se budou až do pozdních večerních hodin doslova prolínat.

Nedělní program nabídne nejprve od 9 hodin v městském parku dětský den a od 11.30 hodin opět v Dřevěném městečku pokračování Rožnovské valašky, která vyvrcholí ve 14 hodin závěrečným galavystoupením. Součástí festivalu budou II. dny lidových řemesel a tradiční gastronomie ve vybraných hospodách a restauracích v Rožnově a v Dřevěném městečku a první ročník Pochodu Klubu českých turistů za Rožnovskou valaškou.