Na dvou scénách vystoupí na čtyřicet kapel a DJs, pořadatelé oproti loňsku slibují čtrnáct novinek. Na podiu, které ponese název Pod Svícnem Stage, si zahrají například Downbelow, Tomáš Kočko & Orchestr, Kajkery, Najzar, TUT, Hanka Kopřivová, Behind the Door, Stone Free, RK 130, Milestones, Líheň, MadFalls, Existenc nebo Čadi.

Stoun Stage nabídne mimo jiné tyto interprety: Hip-Hop & RnB Party: Live: Khomator Silezja Unja, Sektor III, Turt, Paya, Fatal Error či Kenta.

„Sweetsen fest je občanská aktivita, která od roku 2004 mapuje a propaguje žánrově pestrou a originální frýdecko-místeckou kulturní scénu. Festival je pořádán občanským sdružením Pod Svícnem ve spolupráci se Sdružením Region Beskydy, Beskydským informačním centrem, hudebním klubem Stoun a za významné podpory statutárního města Frýdek-Místek,“ připomněl předseda občanského sdružení Pod Svícnem Petr Korč s tím, že cílem je představovat široké veřejnosti to nejzajímavější, co ve městě Frýdek-Místek na poli kultury nepřetržitě vzniká. „S trochou nadsázky se dá říct, že Sweetsen fest je svým pojetím i významem ojedinělý a nenajdete ho nikde jinde na světě. Vše, co se na festivalu děje, mají na svědomí pouze a jenom nadšenci z Frýdku-Místku a blízkého okolí. Na Sweetsen festu se neplatí vstupné a soubory vystupují bez nároku na honorář,“ dodal Petr Korč.

Součástí Sweetsen festu je každoroční vydávání kompilačního CD Sweetsen fest sampler, na kterém se představují frýdecko-místečtí hudebníci. V loňském roce navštívilo festival již přes osm tisíc diváků. Více informací na www.sweetsen.cz.