„Očekávám, že to bude nejlepší ročník. Nasvědčuje tomu velká plejáda zahraničních hvězd v čele se Sinéad O’Connor. Speciálně se těším na mimořádně kvalitní divadelní scénu, na které se uskuteční hned tři republikové premiéry,“ sdělila Deníku ředitelka festivalu Zlata Holušová. O slibné návštěvnosti pak podle jejích dalších slov hovoří dosavadní prodej lístků na letošní čtyřdenní hudební maraton. Ten je prý výrazně lepší než loni.

V prodeji je ale ještě vstupenek stále dost, současná cena je bez deseti jedenáct set korun. V den zahájení hudebního svátku se pak cena vyšplhá na rovných dvanáct set korun. „Domnívám se, že Ostrava se během tohoto festivalu stává doslova oknem do světa. Nasvědčuje tomu také rekordní návštěvnost zahraničních kapel. Letos jich přijede z nejrůznějších koutů planety kolem čtyřiceti,“ přiblížila dále Holušová svůj pohled na význam festivalu.

Zároveň připojila jednu poměrně lichotivou poznámku na adresu těch největších hvězd letošního festivalu. Netrpí prý pověstnými manýry slavných. Stačí jim, když budou mít vše zařízeno tak, aby mohli podat na pódiu ten nejlepší výkon.
„Co si přeje třeba zmiňovaná Sinéad O’Connor? Téměř nic speciálního. Snad jen, aby měla v hotelu kuřácký pokoj,“ přiblížila Holušová strohé přání zpěvačky s nezaměnitelným hlasem.

K avizovaným divadelním lahůdkám pak ještě poznamenala, že letos bude tato neméně oblíbená scéna přemístěna kvůli potřebnému klidu do Farské zahrady, která se nachází poblíž Černé louky. K jejím hlavním trumfům bude patřit představení mistra improvizace Jaroslava Duška nebo také česká premiéra hry, kterou přiveze světově proslulé ruské divadlo Teatr Novogo Fronta.
„Chybět nebude ani řada doprovodných programů a soutěží, dětský areál, kinokavárna, workshopy salsy či třeba diskusní fórum. Pro přespolní návštěvníky bude opět nachystáno stanové městečko,“ doplnila závěrem ředitelka festivalu.

Zlaty Holušové se můžete zeptat na cokoliv kolem Colours v našem on-line rozhovoru, který připravujeme na úterý 8. července od 12 hodin. Otázky však můžete klást už od nedělního rána ZDE.

Za kolik na festival?

Cena vstupenky na celý čtyřdenní hudební maraton
Aktuálně: 1090 korun
V den zahájení: 1200 korun

Ceny vstupenek na jednotlivé dny (v prodeji na místě)
Čtvrtek: 390 korun
Pátek: 790 korun
Sobota: 890 korun
Neděle: 590 korun

Slevy a výhody
• ZTP a ZTP/P: 250 korun (prodej pouze na místě, ne
v předprodeji)
• V neděli 13. července mají lidé starší 65 let vstup na festival zdarma
• Děti do 140 centimetrů mají vstup zdarma
• Držitelé karet ISIC, ALIVE, ITIC mají při koupi vstupenky v předprodeji nárok na slevu 110 korun. Sleva platí na aktuální cenu čtyřdenní vstupenky pouze v předprodejních sítích Ticketpro a Ticketportal,
a to do 9. července.