Uvedl to šéf policejního oddělení Ostrava-Střed René Korytáře, který věří, že se letošní ročník, stejně jako ty předešlé, obejde bez problémů. Například v loňském roce ochránci zákona řešili pouze jednu nahlášenou krádež, kdy sedmadvacetiletý muž z Rychnova nad Kněžnou přišel o mobilní telefon. Kdo mu jej ukradl, se nepodařilo zjistit.

Samotný festival začíná ve čtvrtek 10. července a potrvá až do neděle 13. července. Organizátoři předpokládají, že Ostravu v té době navštíví až několik desítek tisíc lidí z celé republiky. Podle Korytáře by si lidé v tomto období měli dávat velký pozor na své věci. Existuje totiž nebezpečí, že se v ulicích objeví všudypřítomní kapsáři. Komplikace by mohly nastat i s dopravou, zejména v souvislosti s pokračující rekonstrukcí křižovatky ulic Nádražní a 28. října. Policisté také doporučují obyvatelům Ostravy, aby při cestě na festival využili městskou hromadnou dopravu a parkoviště nechali k dispozici přespolním motoristům.

„Pokud se návštěvníci přesto dostanou do krizové situace, žádáme, aby okamžitě vytočili bezplatnou linku 158 nebo volali na telefonní linku obvodního oddělení Policie ČR Ostrava – střed 974 727 401. Na těchto linkách jim policisté rádi poradí a pomohou vyřešit jejich problém,“ uzavřel Korytář.

Policie radí

  • osobní zavazadla nenechávejte bez dozoru, mějte je neustále na očích
  • nenoste s sebou žádné cenné věci, jako jsou například zlaté náramky, řetízky a podobně
  • neberte si větší obnos peněz a platební karty – pokud si je přesto vezmete, nenechávat u platebních karet PIN kód.
  • mobilní telefon dávejte do přední kapsy kalhot či šortek, v žádném případě neukládat mobilní telefon, peníze či platební kartu do zadních kapes. Pokud již dojde ke krádeži mobilního telefonu, je nutné neprodleně zablokovat SIM kartu u svého operátora a požádat policii o blokaci IMEI u operátorů.