Kdy, kde a kdo vystoupí na Colours of Ostrava 2008

Průvodce festivalem, který vám pomůže včas přeběhnout od jedné scény ke druhé. Složte si jej do kapsy a nic vám neuteče.

Čtvrtek 10. července

Česká spořitelna stage (Spektrum – Slezskoostravský hrad)
20.00 - 22.15 hodin
Jan Garbarek Group & Trilok Gurtu (Norsko/Německo, Indie)Setkání kultovního saxofonisty s indickým mistrem perkusí
23.15 - 00.30 hodin
Shantel & Bucovina Club Orkestar (Německo)
Divoká balkánská taneční party s živými muzikanty a DJem


OKD Stage (Barvy – Černá louka)
22.15 - 23.15 hodin
Teatr Novogo Fronta: Doppelgänger
Česká premiéra

Tent/Indies Scope Records (cirkusové chapitó vedle Slezskoostravského hradu)
18.30 - 20.00 hodin
All Star Refjúdží Band
22.15 - 23.15 hodin
Trio de Janeiro
Vítěz soutěže Česká spořitelna Colours Talents

Klub Templ (Stodolní ulice)
21.00 - 23.00 hodin
All Star Refjúdží Band
hudební dílna

Kostelní scéna (evangelický kostel, Českobratrská ulice)
18.00 - 20.00 hodin
Deva Premal & Miten (UK/Německo)
Mistři hudebních a zpívaných manter

Chill-out zóna Evropy 2 (nádvoří Slezskoostravského hradu)
18.00 - 05.00 hodin
Přes den klídek, v noci party I

Pátek 11. července

Česká spořitelna stage (Spektrum)
14.15 - 15.15 hodin
Ready Kirken
16.00 - 17.00 hodin
Slniečko (SK)
18.00 - 19.00 hodin
The Violet Burning (USA)
20.00 - 21.15 hodin
Noa (Izrael)
Andělský hlas, který učaroval od Lou Reeda až po Stinga
22.15 - 23.45 hodin
Happy Mondays (UK)
Nejulítlejší bohémové manchesterské New Power Generation
00.45 - 02.00 hodin
Dandy Warhols (USA)
Psychedelický kytarový pop-rock v absurdním balení

OKD Stage (Barvy)
15.00 - 16.00 hodin
Charlie Straight
16.45 - 17.45 hodin
The Jays (UK)
18.15 - 19.15 hodin
Precedens a Bára Basiková
19.45 - 20.45 hodin
Priessnitz
21.30 - 22.45 hodin
Inga Liljeström (Austrálie)
Lahůdka pro milovníky The Lamb, Portishead a noir filmů
23.45 - 00.45 hodin
Tanya Tagaq (Kanada)
Šamanské zpěvy Inuitů ze země Nunavut
01.15 - 02.30 hodin
Hypnotix
Tent/Indies Scope Records
15.15 - 16.00 hodin
Gendos (Tuva)
17.00 - 18.00 hodin
Irfan (Bulharsko)
Elektronika a samply chorálů s tradičními nástroji a bubny
19.00 - 20.00 hodin
Sidi Tobiasz (SK)
21.15 - 22.15 hodin
Longital
23.45 - 00.45 hodin
Karimski Club (Polsko)
Skvělé jazzové fúze ve všech podobách
02.00 - 03.00 hodin
Narcotic Fields

Klub Marley (Černá louka)
18.30 - 19.30 hodin
Café Industrial
20.30 - 21.30 hodin
Kofe-In
22.15 - 23.15 hodin
Jeseter
00.00 - 01.00 hodin
Ye-Den a 1

Divadelní scéna (Farská zahrada, zhruba 5 minut od areálu Černé louky)
16.00 - 17.00 hodin
Bílé divadlo: Z tohoto obrazu už nikdy neodejdu
18.00 - 19.00 hodin
Jaroslav Dušek a Divadlo Vizita: Barevná ostrá káva
22.00 - 23.00 hodin
Divadlo Petra Bezruče: Should I stay or should I go?

Klub Templ
16.30 - 17.45 hodin
Tancem přes Stodolní
17.45 - 19.00 hodin
Orkestra de Sol (UK)
19.30 - 20.45 hodin
Aim (IT)
21.30 - 22.30 hodin
The Violet Burning (USA) - 2. koncert
23.30 - 01.00 hodin
Recycler (Francie)
High-tech mix lidských a zvířecích tanečních instinktů

Kostelní scéna
17.00 - 18.30 hodin
Kiran Ahluwalia (Indie)
Jediná autorka zhudebněné poezie ghazal na západní polokouli

Chill-out zóna Evropy 2
12.00 - 05.00 hodin
Přes den klídek, v noci party II

Workshopová scéna (Slezskoostravský hrad)
15.15 - 16.00 hodin
Workshop: salsa
17.00 - 18.00 hodin
Workshop: orientální tanec
19.00 - 20.00 hodin
Workshop: flamenco
21.15 - 22.15 hodin
Workshop: hip hop

Minikinokavárna MOFFOM
(Kostelní ulice)
10.00 - 18.00 hodin
Hudební filmy, dokumenty a videoklipy I
Z nabídky festivalu MOFFOM

Respekt Fórum (Dům knihy Librex, Smetanovo náměstí)

10.00 - 14.00 hodin
Dokumentární filmy o Izraeli
14.00 - 16.00 hodin
Diskuse o Izraeli
16.00 - 17.00 hodin
Jaroslav Dušek - beseda

Klub Fabric (Plynární ulice)

21.00 - 05.00 hodin
Fabric - d´n´b party

sobota 12. července

Česká spořitelna stage (Spektrum)
12.00 - 12.45 hodin
Prohrála v kartách
13.30 - 14.30 hodin
Para (SK)
15.30 - 16.30 hodin
Dan Bárta & Illustratosphere
17.45 - 19.00 hodin
Sergent Garcia (Francie)
Divoké karibské taneční rytmy na pomezí ska, salsy a hip hopu
20.00 - 21.30 hodin
Sinéad O´Connor (Irsko)
Hvězda světové hudby s vyhraněnými názory i hlasem, který mrazí
22.30 - 23.45 hodin
Goldfrapp (UK)
Jedna z největších hvězd současné elektronické hudby
00.30 - 02.00 hodin
Hawkwind (UK)
Psychedelický rituál s neprošlou záruční lhůtou

OKD Stage (Barvy)
12.15 - 13.00 hodin
Černá kočka
13.30 - 14.30 hodin
Xavier Baumaxa
15.00 - 16.00 hodin
Aim (IT), 2. koncert
16.45 - 17.45 hodin
Psalm Drummers (UK) feat.
Terl Bryant & Rhytms of Fire Band
18.30 - 19.30 hodin
Lucie Bílá
20.15 - 21.15 hodin
Pražský výběr II
21.30 - 22.45 hodin
Daby Touré (Mauretánie)
Jeden z nejvýraznějších a nejemotivnějších afrických písničkářů
23.45 - 01.00 hodin
Koop (Švédsko)
Návrat do swingové minulosti spjatý s elektronickou současností
01.30 - 03.00 hodin
Recycler (Francie), 2. koncert
High-tech mix lidských a zvířecích tanečních instinktů

Tent/Indies Scope Records
12.45 - 13.30 hodin
Glayzy
14.30 - 15.30 hodin
BBP
16.30 - 17.45 hodin
Lou Rhodes (UK)
Zpěvačka Lamb pouze s kytarou a křehkými písněmi
19.00 - 20.00 hodin
Vladivojna La Chia
21.30 - 22.30 hodin
Gulo čar
23.45 - 00.30 hodin
Vítkovo kvarteto
02.00 - 03.00 hodin
Please the Trees

Klub Marley
15.15 - 16.15 hodin
Šufunky Gang
17.00 - 18.00 hodin
D.U.B.music
18.30 - 19.30 hodin
Woodoojam
20.30 - 21.30 hodin
Toto Nono
22.15 - 23.15 hodin
Idea Fate
00.00 - 01.30 hodin
DJ Lowa

Divadelní scéna
14.00 - 15.00 hodin
Divadlo SKUTR: Mistr a žák
16.00 - 17.00 hodin
Divadlo VOSTO5: Standardní kabaret
18.00 - 19.00 hodin
Divadlo Aqualung: Cesta kolem světa za 60 dnů

Klub Templ
14.00 - 15.15 hodin
Tancem přes Stodolní, 2. vystoupení
17.00 - 18.00 hodin
Tim Eriksen (USA) - workshop
19.00 - 20.30 hodin
Inga Liljeström (Austrálie) , 2. koncert
Lahůdka pro milovníky The Lamb, Portishead a noir filmů
21.15 - 22.45 hodin
Psalm Drummers (UK) , 2. koncert

Kostelní scéna
13.00 - 14.15 hodin
Tim Eriksen (USA)
Archaické duchovní epické písně Sacred Harp
15.00 - 16.30 hodin
A Filetta (Korsika)
Korsická vícehlasá polyfonie

Chill-out zóna Evropy 2
12.00 - 05.00 hodin
Přes den klídek, v noci party III
Workshopová scéna
11.15 - 12.00 hopdin
Workshop: Stanica (RUS)
12.45 - 13.30 hodin
Workshop: africký tanec
14.30 - 15.30 hodin
Stanica (RUS) - koncert
16.30 - 17.45 hodin
Workshop: břišní tanec
19.00 - 20.00 hodin
Workshop: showdance a r.n.b.
21.30 - 22.30 hodin
Workshop: flamenco 2

Minikinokavárna MOFFOM

10.00 - 18.00 hodin
Hudební filmy, dokumenty a videoklipy II
Z nabídky festivalu MOFFOM

Respekt Fórum
v Domě knihy Librex
11.00 - 13.00 hodin
Beseda o Indii
13.30 - 15.30 hodin
Debata Respektu
Olympiáda bude – co s tím dál?

Klub Fabric
21.00 - 06.00 hodin
Fabric - house party

Neděle 13. července

Česká spořitelna stage (Spektrum)
12.30 - 13.30 hodin
One Night Band
14.15 - 15.15 hodin
Sir Jay and Ivan Hajniš with the New Blues Band (SWE/CZ)
16.00 - 17.00 hodin
Craig Adams & The Higher Dimension of Praise (USA)
Hvězdy gospelu, rhythm´n´blues a soulu
18.00 - 19.00 hodin
J.A.R.
19.45 - 21.00 hodin
Habib Koité & Bamada (Mali)
Jedna z největších hvězd současné africké hudby
22.00 - 23.30 hodin
Gogol Bordello (USA)
Gypsy punkoví šílenci se vracejí, aby zbořili Colours

OKD Stage (Barvy)
12.45 - 13.45 hodin
O5 & Radeček
14.15 - 15.15 hodin
Tomáš Klus
15.45 - 16.45 hodin
Prouza
17.15 - 18.15 hodin
Cartonnage
19.00 - 20.00 hodin
Tosh Meets Marley (Jamajka)
Legendy reggae s nesmrtelnými hity
21.00 - 22.30 hodin
Les Boukakes (Francie)
Energií nadupaný alžírský rai´n´roll
Tent/Indies Scope Records
13.30 - 14.15 hodin
KOA
15.15 - 16.00 hodin
Bluesweiser (SK)
17.00 - 18.00 hodin
100 °C
19.00 - 19.45 hodin
Budoár staré dámy
21.00 - 22.00 hodin
Fru Fru

Divadelní scéna
13.00 - 13.45 hodin
Divadlo Buchty a loutky: O neposlušných kůzlátkách
15.00 - 16.00 hodin
Divadlo Buchty a loutky: Rocky
17.00 - 18.00 hodin
Lenka Vychodilová & Ti3: Lemura – někdy luzná, jindy hrůzná

Kostelní scéna
14.00 - 15.30 hodin
Iva Bittová, George Mraz, Emil Viklický, Laco Tropp Moravian Gems

Chill-out zóna Evropy 2
12.00 - 00.30 hodin
Přes den klídek, v noci party IV

Workshopová scéna
11.30 - 14.15 hodin
COLOURS SLAM POETRY 2008
Soutěž ve freestylové poezii pro návštěvníky festivalu
15.15 - 16.00 hodin
Workshop: tribal dance
17.00 - 18.00 hodin
Workshop: africký tanec 2
19.00 - 19.45 hodin
Workshop: flamenco 3
21.00 - 22.00 hodin
Workshop: salsa 2

Minikinokavárna MOFFOM

10.00 - 18.00 hodin
Hudební filmy, dokumenty a videoklipy III
Z nabídky festivalu MOFFOM
* změna programu vyhrazena