Během turné absolvovali čtyři koncerty a celkem jejich vystoupení viděly stovky lidí. Postupně vystoupili v Užhorodě, nedaleko města Volovec, v Tjačevu a ve Lvově.

První koncertní zastávkou sboru bylo pohraniční město Užhorod, kde jsou stále vidět trvalé stopy československého stavitelství z doby první republiky. „Na programu byl koncert pro místní krajany a členy krajanských spolků,“ řekla vedoucí sboru Veronika Kadlecová.

Dodala, že vystoupení završilo emotivní setkání s válečným veteránem, který se v roce 1945 podílel na osvobození Slezské Ostravy. „Je mi ctí se zde v Užhorodě setkat se sborem ze Slezské Ostravy, když jsem tuto část Ostravy pomáhal osvobozovat,“ svěřil se válečný veterán po koncertu, který zaštítil šéf užhorodského Klubu T. G. M. Ivan Latko.

Koncert původně naplánovaný v Koločavě pořadatelé přesunuli na festival konaný v nedalekém Volovci v rámci Dne mládeže.
„Poznali jsme tak krásu nedotčených Polonin, kde se zastavil čas. Setkání s Natalií Tumarec, která v Koločavě už roky pomáhá českým turistům a nám pomohla se zajištěním vystoupení, a její podání příběhu Ivana Olbrachta, umožnilo poznat osobnost tohoto spisovatele na základě rodinných vzpomínek také jinak než pouze z čítanek,“ doplnila Veronika Kadlecová.

Nezapomenutelná podle ní byla i osobní účast zpěváků při řeckokatolické liturgii, atmosféra následného koncertu a charismatická osobnost otce Petra Krenického v Tjačevu, kde sbor vystoupil v pořadí na třetím koncertě. „Bylo krásně vidět, jak hudba sbližuje. Srdcem nám předali krásnou energii a za to jim patří dík,“ svěřil se po koncertě biskup a farář v jedné osobě Petr Krenický. Dodal, že i když sbor v ukrajinštině zazpíval jen jedinou píseň, ostatní zpíval italsky, latinsky, anglicky či česky, jazyková bariéra neexistovala.

Poslední zastávkou sboru se stal Lvov – moderní metropole s architektonickými skvosty, která je zapsána v seznamu památek UNESCO. Zde se s pomocí českého konzulátu a spolku Česká beseda Lvov podařilo uspořádat koncert ve druhé nejcennější budově ve městě. Sbor hostila Dominikánská katedrála.