Oslní opět festivalové hvězdy náročné publikum? Bude počet návštěvníků na Colours of Ostrava znovu rekordní? Bude přát této výjimečné hudební události počasí? To jsou otázky, na které budeme znát přesné odpovědi ode dneška až za čtyři dny. Pestrobarevný hudební maraton je totiž teprve na svém začátku. Že by měl být zase úspěšný, se ale zdá být jasné už nyní.

„Očekávám, že to bude nejlepší ročník,“ nastínila totiž už několikrát možnou odpověď na první z položených otázek Zlata Holušová, ředitelka festivalu, který moravskoslezskou metropoli oživí barvami letos už posedmé. Její kolega z organizačního týmu Jiří Sedlák pak přidal slibné prognózy také k tématu návštěvnosti. Ta loňská dosáhla magické mety dvaceti tisíc účastníků. „Předprodej vstupenek byl letos slibný, o třetinu vyšší než loni. Myslím, že se vyrovnáme minimálně loňským číslům,“ vyjádřil se optimisticky Sedlák a připojil ještě jednu zajímavost.

Návštěvníkům, kteří přijedou na Colours už ve čtvrtek, zpříjemní podle jeho dalších slov čekání v řadě na vstup do areálu festivalu první hudební číslo. O zábavu se postarají britští pouliční hudebníci.

Zbývá se tedy podívat na poslední ze tří nastolených otázek. Jaká je aspoň předpověď počasí na čtyři festivalové dny? Meteorologové hlásí pozitivní zprávu. Počasí by mělo mít značku Ideál. Po všechny dny má být totiž jasno až polojasno, teploty budou dosahovat až tropických třicítek. Svlažující déšť by se mohl objevit jen zcela ojediněle.

Nezbývá tedy, než si přichystat či teprve koupit vstupenku a jít si vychutnat atmosféru festivalu, jehož renomé nezná hranic. Velkolepá akce zvaná „Koloursy“ právě startuje svůj nabitý program. Ten najdete ZDE.