Na festival Colours of Ostrava, jehož sedmý ročník byl odstartován, by jich mělo celkově přijet více než dvacet tisíc. Mnozí z nich už si mohli ve čtvrtek 10. července vpodvečer vychutnat vystoupení prvních hvězd. Festival pod širým ostravským nebem zahájil jazzový velikán Jan Garbarek v doprovodu indického mistra perkusí Triloka Gurtua.

Ohromnou podívanou bylo i čtvrteční realizačně náročné divadelní představení souboru Teatr Novogo Fronta. Rušno ale nebylo jen pod pódii. Ožívat začalo i stanové městečko u Slezskoostravského hradu, které přivítalo první nocležníky. Ve stáncích se roztočily pivní pípy, areálem festivalu se linula libá vůně nejrůznějších pokrmů. Ale hlavně - na Colours of Ostrava panuje od samého začátku opravdu pohodová atmosféra!

„Jsme na Coloursech už počtvrté a vždycky to stojí za to. Očekáváme, že hudba bude letos zase super a divadla by měla být úplně boží. Škoda jen, že se nesmí do areálu nosit jídlo a že MHD není pro účasníky zdarma jako dříve, “ podělily se o své zážitky včera vpodvečer osmnáctiletá Jana a stejně stará Tereza z Opavy.