Pozornost mnoha návštěvníků festivalu bude asi nejvíce upřena na kultovní britskou skupinu Happy Mondays, jejíž členové jsou považováni za „nejulítlejší bohémy manchesterské New Power Generation“ z přelomu osmdesátých a devadesátých let, kteří se před časem vrátili opět na hudební scénu. Natočili nové album s názvem Uncle Dysfunktional, podnikli koncertní turné a v pátek večer od 22.15 hodin se představí na scéně Spektrum na Slezskoostravském hradě.

Už ve 20 hodin se na stejném pódiu objeví charismatická izraelská zpěvačka, která si říká Noa. Její andělský hlas, ale také půvab učaroval mnoha světovým interpretům včetně Lou Reeda či Stinga.

Pětačtyřicet minut po půlnoci si určitě přijdou na své milovníci tvrdší muziky. Na scéně Spektrum je pro ně připraveno vystoupení amerického seskupení Dandy Warhols, což je psychedelický kytarový pop-rock v poněkud absurdním balení. V pátek ožije divadelní scéna na Farské zahradě, kde Jaroslav Dušek účinkuje od 18 hodin se svým Divadlem Vizita, během dne dostanou prostor ještě Bílé divadlo s představením nazvaným Z toho obrazu už nikdy neodejdu a Divadlo Petra Bezruče s inscenací Should I stay or should I go.