Stodolní ulice je připravena na příliv hudebních nadšenců mířících z celé republiky i ze zahraničí na festival Colours of Ostrava. Ti jako každoročně určitě nezapomenou centrum zábavy navštívit.

Celé město žije v posledních dnech přípravou na festival Colours of Ostrava. Ani Stodolní ulice není v tomto ohledu výjimkou. Oproti festivalu, který svou produkci končí v pozdních nočních hodinách, tato ulice takzvaně nikdy nespí. Většina barů očekává nadměrnou návštěvnost. Tomu také hodlá přizpůsobit vše včetně prodloužení otevíracích hodin.

„Celé čtyři dny festivalu by pro nás mohly být jako jindy opravdu vydařený pátek,“ svěřil se správce klubu Dublin Jaroslav Šlesárik. S tím, že se návštěvníci Colours of Ostrava pravděpodobně rozhodnou ojedinělý fenomén s názvem Stodolní ulice navštívit, počítá také coctailový klub Floridita. Ten zažije období festivalu vůbec poprvé. Přesto však přípravy na něj neopomněl.

„O prázdninách trochu pociťujeme úbytek hostů. Připisujeme to hlavně dovoleným. Proto se na Coloursy těšíme, posílili jsme směny a objednali více zásob,“ hodnotila těsně před začátkem pestrobarevné hudební akce situaci barmanka Irena Maléřová.

Některá zařízení se však na období festivalu nijak nepřipravují. Takovým příkladem je restaurace Potrefená husa, která se sice nachází přímo na Stodolní ulici, ale má spíše starší klientelu, takže se její návštěvnost v době festivalu nijak nemění. „Na Colours chodí spíše mladí lidé a pokud se vydají na Stodolní, k nám většinou nezavítají,“ tvrdil tamní číšník Ladislav Mareček.

Příval návštěvníků naopak očekává restaurace a pivní bar Spolek na sousední ulici Nádražní.

„Nakoupili jsme spoustu zboží, posílili směny a čekáme, co se bude dít. Máme dobré zkušenosti, zahrádka je vždycky plná a letos bude také dlouho otevřená. Teď jen doufáme, že se vydaří i počasí,“ uvedl její provozní František Dvořáček. Stodolní ulice je tedy už od čtvrtečního dne připravena na své stálé zákazníky, ale i na ty nově příchozí.

„U nás je pořád plno. V období festivalu je toho samozřejmě více, protože se do Ostravy sjíždějí lidé z celé republiky. Na všechny jsme ale připraveni a doufáme, že si to tady užijí,“ dodala k tématu servírka baru Bastila Bohumila Hrňová.

VERONIKA KUSÁ