Kostelní scéna naservíruje hned několik muzikantských lahůdek. Určitě k nim patří koncert Ivy Bittové, George Mraze, Emila Viklického a Laco Tropp Moravian Gems. Poslem gospelů po světě je americký zpěvák Adam Craig, který se představí už odpoledne od 16 hodin na scéně Spektrum. Habib Koite má přezdívku Eric Clapton z Mali. Novátorský bluesový písničkář s medovým hlasem propojuje západoafrickou hudební tradici se západním rockem. Do Ostravy se velmi těší a právě jemu je věnovaný nedělní programový blok na scéně Spektrum od 19.45 do 21 hodin.

Komu jinému než skupině Gogol Bordello bude patřit letošní festivalový epilog. Expresivní skupina vedená Eugenem Hutzem dovede vytvořit na pódiu strhující show, ale také pěkně zaskočit své posluchače, jak se jí to podařilo už předloni v Ostravě. Hudebníci a zpěváci vyzařují neuvěřitelnou energií a nasazení.

Ale během neděle čekají na návštěvníky ještě další přijémné hudební a divadelní záležitosti. Tomáš Klus, skupiny Plus, Prouza, Fru Fru, Koa, ale také jamajská legenda reggae Tosh Meets Marley – to jsou jen některá jména z velkého výčtu účinkujících.

Divadelní scéna se zítra rozloučí s Ostravou třemi inscenacemi. Dvě z nich zahraje soubor Buchty a Loutky – O neposlušných kůzlátkách a Rocky, jednu představí Lenka Vychodilová & Ti3 s názvem Lemura – někdy luzná, jindy hrůzná. Bohatý program má i workshopová scéna, kde se zájemci mohou přiučit břišním či africkým tancům, flamenku ši salse.

Minikinokavárna nabídne od 10 do 18 hodin hudební dokumenty, videoklipy. Ale neměli bychom zapomenout ani na nadupaný alžírský rokenrol, jak jej prezentuje soubor Les Boukakes z Francie. Jeho členové vystoupí zítra na scéně Barvy od 21 hodin.