„Byli jsme tady už poněkolikáté a výběr hudby byl opět perfektní. Přilákaly nás neznámé věci, které jsou mnohdy lepší než hvězdná jména. Colours – to je pro nás pohoda a relax,“ chválila sedmý ročník festivalu pod ostravským, tentokrát i místy deštivým nebem dvaatřicetiletá Lenka Nevřivá z Brna.

Poprvé na Colours of Ostrava naopak zavítala jednadvacetiletá Barbora Simajchlová z Prahy. I ona opouštěla moravskoslezskou metropoli nadšená. „Díky pestrému výběru hudebníků si zde člověk může vybrat to, na co má zrovna chuť. Perfektní je i propojení s divadlem – a to nemluvím o další nabídce, jako jsou workshopy,“ přiblížila své dojmy mladá dívka z hlavního města.

Colours of Ostrava je mamut, ale naštěstí dobře zvládnutý. To jsou pak slova šestačtyřiceti­letého Tomáše Metze z Olomouce, který se účastní pestrobarevného ostravského festivalu pravidelně, takže může srovnávat s předchozími ročníky. „Je tady čím dál více lidí, je už to až na hranici únosnosti. Stává se z toho zábavní průmysl, ale pořád to stojí za to. Dramaturgie festivalu je totiž skvělá, takovou jinde nenajdete,“ přidal svůj názor Metz.

Colours opět s nálepkou slušný

Je to až neuvěřitelné, ale policisté se během čtyřdenního festivalu Colours of Ostrava nemuseli zabývat žádnými prohřešky vůči zákonu. Kriminalita během akce byla podle jejich slov na bodu nula. Žádná vykradená auta, žádné vybílené stany, žádné odcizené peněženky či mobily. Moravskoslezská metropole přivítala samé slušné lidi. Mnozí z nich navíc oceňovali i to, že se v areálu nepohybovali žádní opilí návštěvníci. Účastníci akce zkrátka v nabitém programu neměli prostor k tomu, aby jen vysedávali a popíjeli.