Bylo by to asi na jedničku s hvězdičkou, ale „větru, dešti“ bohužel organizátoři Colours of Ostrava ještě poručit neumějí. I přes občasné vydatné srážky lze ale skončivší sedmý ročník festivalu pod ostravským nebem hodnotit jako velice úspěšný. Vždyť se na jednotlivých scénách vystřídalo více než sto interpretů z různých koutů světa a nejrůznějších hudebních žánrů, jejichž vystoupení bavila a překvapovala zároveň.

Pestrá programová nabídka barevné akce pak do moravskoslezské metropole přilákala opět rekordní počet návštěvníků. Ti navíc udrželi pověst o tom, že Colours je festivalem slušných lidí. „Zatím prošlo branami festivalu více než dvacet tři tisíc lidí,“ oznámila v neděli krátce po poledni Marcela Krplová, výkonná ředitelka festivalu. O další tisíce návštěvníků tak byla překonána loni dosažená meta kulatých dvaceti tisíc hudebních fanoušků.

Důležitý v tomto směru ale nebyl počet lidí, nýbrž to, že krajské město mohli všichni opouštět spokojeni. „Lidí bylo hodně, ale organizačně se to dařilo zvládnout. Pro mě byl tento festival vynikajícím zážitkem. Odjíždím naprosto spokojený a doufám, že se do Ostravy na Colours opět vrátím,“ vyjádřil se například osmadvacetiletý Marián Hlaváč z Chtelnice na Slovensku.

Jeho ani další návštěvníky festivalu přitom nevyvedly z míry ani sobotní přívalové deště. Ty jako zázrakem ustaly v době, kdy na pódium vystoupila hlavní hvězda akce, irská zpěvačka Sinéad O’Connor. „Manažer Sinéad prohlásil, že Colours je nejlepší festival v Evropě. Moc se tady líbilo ale i dalším interpretům. Někteří, jako třeba miláček publika Tanya Tagaq, se s námi loučila dokonce se slzami dojetí v očích,“ poznamenala ředitelka festivalu Zlata Holušová, a závěrem neopomněla ocenit to, že celý tým, který letošní Colours připravoval, pracoval po celou dobu jako továrna jedoucí na plné pecky.