Vydatná bouřka ochromila v neděli vpodvečer na hodinu také festival Colours of Ostrava. Návštěvníci akce se přesto nerozutekli domů, ale vytrvali pod deštníky či schovaní pod přístřešky stánků. Velké množství hudebních fanoušků si tak vychutnalo i závěrečná vystoupení posledních hvězd festivalu, ke kterým bezesporu patřili malijský bluesový písničkář Habib Koité a gypsy punková kapela Gogol Bordello.

„Potěšilo nás, že i přes neustávající nedělní déšť bylo na večerní hlavní hvězdy pod hlavním pódiem na Slezskostravském hradě obrovské množství nadšených hudebních příznivců, kteří tak udrželi skvělou diváckou kulisu až do samého závěru festivalu,“ zhodnotil poslední den Colours jeden z jeho organizátorů – Jiří Sedlák.

Sedmý ročník festivalu nakonec přilákal rekordních třiadvacet tisíc lidí. Pozitivní v tomto ohledu je, že i přes tento velký dav probíhala celá akce takzvaně ve vší slušnosti. Ochranka ani policisté nemuseli řešit žádné výtržnosti, jedinou černou skvrnou byl pouze výskyt několika falešných pásků na ruce, které sloužily jako identifikační náramky pro vstup do areálu festivalu.

„V průběhu Colours of Ostrava se vypilo bezmála devadesát tisíc piv, což je obdobné číslo jako v loňském roce. Ještě větší oblibě než při minulém ročníku festivalu se letos těšilo nealkoholické pivo Birell, kterého bylo vytočeno více než šest tisíc půllitrů,“ přidal ještě statistiku týkající se pití pěnivého moku Pavel Sobol, mluvčí pivovaru Radegast.

Jím uvedená čísla jsou zajímavá i z toho pohledu, že společnost ArcelorMittal Ostrava vyhlásila festivalovou akci s názvem Ty vyhoď kelímek… My zasadíme strom. Za každých sto vyhozených kelímků do odpadkových košů na festivalu by tak mělo být Ostravsko o jeden strom zelenější. Kolik dřevin bude nakonec vysázeno, zveřejní hutní kolos poté, co bude mít k dispozici konečný součet vytříděných kelímků.

Podle informací Deníku jich bylo na veškeré nápoje, tedy i na nealko či míchané drinky, na festivalu použito sto jedenáct tisíc kusů. To by znamenalo tisíc sto nových stromů pro Ostravsko.