V Ostravě se letos čeká česká premiéra v podobě vystoupení anglického klavíristy a zpěváka Jamie Culluma. „Jeho koncerty jsou obrovskou podívanou, nemá problém pustit se do hip-hopu, ke klavíru si nechává postavit buben se speciálními efekty,“ řekla na tiskové konferenci v Ostravě Zlata Holušová, ředitelka a dramaturgyně festivalu Colours of Ostrava.

Velkou událostí by se měl stát také koncert Davida Byrnea, bývalého frontmana skupiny Talking Heads, který přijede do Ostravy s početným týmem pětadvaceti lidí a s velkou kapelou, tanečníky a programem písní, které napsal společně s mágem elektronické hudby Brianem Enem. „Domníváme se, že i letos se nám podařilo sestavit velmi zajímavý a pestrý program, který ještě více než v loňském roce překračuje žánrové rozpětí s výlety do vrcholného jazzu či současné vážné hudby,“ dodává Zlata Holušová.

Čtyřdenní přehlídku hudby, zpěvu, tance a divadla uzavře americký funkový saxofonista, zpěvák a a velký showman Maceo Parker.

Vedle řady zahraničních hvězd se v Ostravě představí také celá plejáda domácích interpretů a skupin v čele s Tata Bojs, Davidem Kollerem, Věrou Špinarovou, Monikou Načevou a mnoha dalšími. Součástí festivalu jsou divadelní představení, diskuse, filmy v kinokavárně, workshopy, ale také areál dětský svět. Speciální Besídku Divadla Sklep pro Ostravu chystají David Vávra, Milan Štaindler, Tomáš Hanák, Lenka Vychodilová a další „sklepáci“.

Čtyřdenní vstupenky jsou k dostání v síti Ticketpro. Jejich cena je do konce března 760 korun, pak ale každý měsíc vzroste o 200 korun. Na místě bude cena čtyřdenní vstupenky za 1300 korun. Pro návštěvníky je připraveno velké stanové městečko, pořadatelé ještě nyní zajišťují možnosti zprostředkovat ubytování zájemcům v hotelích všech cenových kategorií. V rámci programu Colours Plus budou moci návštěvníci také na základě předložené vstupenky využít řady slev na návštěvu zajímavých míst v Ostravě.