V klubu Garage se setkaly hudební skupiny - Koblížci ze Šumperka, Groteska ze Dvora Králové nad Labem a Tropická Agnes z Olomouce. „Postup by si jistě zasloužila i Tropická Agnes, která přinesla svěží a zajímavou show, ale bohužel do semifinále může jen jeden – a tím se nakonec stala kapela Groteska,“ přiznali porotci.

Do semifinálového kola ji doprovodí ještě přerovští D.U.B. Music, kteří postoupili ze čtvrtečního kola v havířovském Jazz clubu. Tady se tentokrát představili Five Mahoney Dreams z Kladna a havířovští Nou smouking. Porota tak opět předvedla svou nezaujatost a smysl pro fair play, tedy atributy, které soutěž Radegast Líheň provázejí již několik let.

Poslední základní kolo - šesté – nabídne opět široké spektrum hudebních stylů. V úterý nastoupí v metalovém duchu na pódium ostravského Templu skupiny el J.O.C. (Nový Jičín), Abstract Essence (Vsetín) a Coward (Stříbro).

Ve čtvrtek 2. dubna pak proběhnou rocková kola v klubu Garage a havířovském Jazzu současně. V klubu Garage v Ostravě-Martinově vystoupí Odnaha (Jablunkov), Model Bazaar (Brno) a Sillage (Moravský Krumlov) a v Jazz clubu Once´s (Nový Jičín), Havranova levá ruka (Blansko) a Dirrtysky (Havířov).
Více o soutěži najdou zájemci na stránkách hlavního mediálního partnera Moravskoslezského deníku, ve vysílání Radia Hey nebo na stránkách www.lihen.cz.

(bře)