V prologu třídenní ostravské minipřehlídky budou moci zájemci zhlédnout slovensko-německý film režiséra Juraje Nvoty nazvaný Muzika.

Magnus je rovněž koprodukční film Estonska a Velké Británie, který vznikl před dvěmi lety. Jeho hlavním hrdinou je Magnus, citlivý chlapec, vyrůstající v rodině, kde o něho nemá nikdo opravdový zájem. V průběhu dětství trpěl smrtelnou plicní nemocí, ale fascinace smrtí mu i po vyléčení v mysli zůstala… Film s nečekaným koncem režírovala Kadri Koumarová.

Na filmu Tulpan se podílelo pět států – Německo, Kazachstán, Polsko, Rusko a Švýcarsko. Jeho ústřední postavou je mladík Asa, který si chce vzít dívku Tulpan. A vznikají drobné komplikace. Jaké? To už uvidí divák v hledišti.

Americký režisér Edward Zwick je podepsán pod snímek Defiance. Vypráví příběh z druhé světové války z okupovaného Polska a Běloruska. Sledujeme osud tří pronásledovaných židovských bratrů, kteří prožijí své peklo…

Ostravskou přehlídku Febiofestu zakončí v pátek 10. dubna v 19 hodin film Synekdocha, New York. Divadelní režisér Caden Strad chce na na jevišti ukázat svůj dosavadní život, který se mu velmi komplikuje kvůli jeho nejbližším. Film natočil režisér Charlie Kajman s herci Phillipem Seymourem Hoffmanem, Catherinou Generovou a dalšími.