Diváci postupně v rámci letošního Febiofestu zhlédli další pozoruhodná filmová díla. Magnus nese název koprodukční film Estonska a Velké Británie, který vznikl před dvěma lety. Jeho hlavním hrdinou je Magnus, citlivý chlapec, vyrůstající v rodině, kde o něho nemá nikdo opravdový zájem. V průběhu dětství trpěl smrtelnou plícní nemocí, ale fascinace smrtí mu i po vyléčení v mysli zůstala… Film s nečekaným koncem režírovala Kadri Koumarová.
Na filmu Tulpan se podílelo pět států – Německo, Kazachstán, Polsko, Rusko a Švýcarsko. Jeho ústřední postavou je mladík Asa, který si chce vzít dívku Tulpan. A vznikají drobné komplikace. Jaké? To už uvidí divák v hledišti. Americký režisér Edward Zwick je podepsán pod snímkem Defiance. Vypráví příběh z druhé světové války z okupovaného Polska a Běloruska.

Ostravskou přehlídku Febiofestu zakončí v pátek v 19 hodin film Synekdocha, New York. Divadelní režisér Caden Strad chce na jevišti ukázat svůj dosavadní život, který se mu velmi komplikuje kvůli jeho nejbližším. Film natočil režisér Charlie Kajman s herci Phillipem Seymourem Hoffmanem, Catherinou Generovou a dalšími.