Program festivalu, který letos oslaví páté narozeniny, je ale mnohem pestřejší. Celkem se představí dvě desítky kapel. Vystoupí i slovenská Jana Kirschner či objev letošních Andělů, nadějná skupina Toxique.

„Návštěvníci se ale mohou těšit i na hity Petera Nagyho či veselé ska známé české skupiny Sto zvířat,“ řekl ředitel Sportovně rekreačního areálu Hlučín Petr Breitkopf, který je jedním z pořadatelů festivalu. Program doplňují další známá jména. Pro starší generace hudebních fanoušků zahraje Tony Ducháček a jeho Garage, a naopak pro omladinu bude hrát současný idol dětských pokojíčků Ewa Farna.

„Snažili jsme se program sestavit tak, aby si všichni příchozí našli něco. Proto letos uslyšíme tvrdší rock, ska i hvězdy populární hudby,“ vysvětlil Breitkopf.
Dodal, že vstupenky mohou zájemci ještě do konce května pořídit za zvýhodněnou předprodejní cenu 310 korun. „V červnu budeme zdražovat. Vstupenky předprodává Ticketstream a TicketPro,“ dodal spolupořadatel s tím, že všechny informace zájemci najdou na internetových stránkách www.sterkovnamusic.com.

Pořadatelé slibují i bohatý doprovodný program. Připravují sportovní turnaje, přijede lunapark a zájemci si budou moci vyzkoušet airsoftové zbraně. V areálu opět bude autentický trenažér formule 1. K dispozici hudební příznivci budou mít i vodní lyže a další atrakce areálu.
„Pro všechny, kteří budou chtít přespat, bude opět k dispozici zdarma náš vybavený kemp,“ uvedl Breitkopf.

Festival, který dnes už patří mezi největší svého druhu v Moravskoslezském kraji, patří mezi vyhledávané hudební přehlídky.
Už se stalo pravidlem, že díky výhodné poloze Hlučínského jezera se před pódiem scházejí návštěvníci nejen z Česka, ale i z Polska a Slovenska. V posledních dvou letech, kdy v Hlučíně vystoupily například skupiny Kryštof, No name, Tata bojs, Support Lesbiens, Pražský výběr a řada dalších, akci v průměru navštívilo osm tisíc lidí.