Žamboši existují od dubna roku 2002 a hrají výhradně písně vsetínského lesníka Honzy Žambocha. Ačkoliv jsou řazeni k folku či folk-jazzu, nelze jejich tvorbu striktně škatulkovat. Jejich repertoár se stále rozšiřuje. V roce 2006 vydali debutové album To se to hraje…, za které získali cenu Akademie populární hudby Anděl 2006.

Letos vydávají své druhé album Přituhuje, které pokřtí dnes na hudebním večeru v ostravském klubu Templ na Stodolní ulici, který začíná v 19.30 hodin. Žamboši si vybrali za své kmotry hudební duo Milan Sova & Jakub Slamák.

Milan s Jakubem se seznámili někdy v roce 2004. První společnou akcí, na které hráli, tehdy ještě samostatně, bylo krajské kolo Porty 2004, ve kterém Milan zvítězil a Kuba si domů odvezl cenu diváků. Pravděpodobně už tady se začínalo schylovat k budoucí spolupráci. V červenci 2005 si Milan ke svému vystoupení na Amfolkfestu přizval Kubu jako hosta. Od té doby si zahráli na řadě hudebních akcí a letos se jim dostalo té cti, že si je Žamboši vybrali za kmotry svého druhého CD.