Tanec butó poprvé představil Tatsumi Hijikata již před téměř čtyřiceti lety v Japonsku. Tento styl je velmi originální především tím, že od tanečníka vyžaduje schopnost transformace vnitřních obrazů a pocitů do fyzického pohybu. Navíc klade velký důraz na mentalitu tanečníka. Butó nevyžaduje přesnou formu jako klasický balet nebo moderní tanec, naopak projev a výsledek ponechává zcela na tanečníkovi.

Podle Fukuhary tanečník butó potřebuje silnou a nepřetržitou motivaci pro udržení fyzického pohybu a zároveň musí být vybaven pohotovým vědomím, které mu umožní okamžitě rozvést pohyb v různých variacích. Existuje tolik způsobů butó, kolik je tanečníků, a proto je možné butó považovat za nepřetržitou snahu o hledání výrazu v tanci a odpověď na otázku, co tanec znamená.

Ryuzo Fukuhara studoval společně s mezinárodní legendou Minem Tanakou. Byl členem jeho taneční skupiny a od roku 1989 vystupuje se svými performancemi v Japonsku a na mezinárodní scéně ve spolupráci s řadou špičkových hudebníků a performerů. V současnosti vede Alchemic Sisters, mezinárodní skupinu tance butó, kterou založil v Paříži v roce 2001. Podílel se rovněž na organizaci několika tanečních dílen ve Francii. Martina Štirn je malířka a tanečnice. Vystudovala Akademii výtvarných umění v Lublani a psychologii.