Ocitnou se ve světě filmové grotesky. Stane se tak dnes od 17 hodin v ostravském kině Vesmír. Společníky se jim stanou Charlie Chaplin jako lepič, ale také například Frigo jako Sherlock Holmes. Zajímavý projekt s filmovou produkcí je dílem dirigenta a skladatele Roberta Israela, který bude živě hrát s Olomouckým filmovým orchestrem. Moderátorem večera je Pavel Hekela.

Robert Israel všestranný americký umělec, působí jako dirigent, hudební skladatel, klavírista a varhaník. Studoval dirigování u Williama Ketteringa, žáka Leona Barzina, který působil jako koncertní mistr legendárního Toscaniniho. Vystupuje na koncertech v USA, Evropě a Japonsku a je dobře známý jako úspěšný autor hudby k dokumentárním i klasickým filmům z dvacátých let minulého století. V roce 2002 složil a nahrál hudbu k sedmnácti klasickým filmům génia americké komedie Harolda Lloyda.

Nedělní program Máje se přenese do Opavy, kde v tamním kostele svatého Vojtěcha začíná od 19 hodin koncert souboru Ensemble Fontegara, který hraje v mezinárodním složení. Sólistou večera je španělská mezzosopranistka Marta Infante, která studovala zpěv na Ostravské univerzitě. Na programu jsou kantáty a árie z oper převážně italských a španělských autorů.