Komorní AD Trio Prague, které nese ve svém názvu iniciály jména Antonína Dvořáka, se představilo na Janáčkově máji předevčírem večer. Ve světě komorní hudby patří k absolutní špičce. „Ostravský program jsme postavili na klavírním triu číslo 3 Bohuslava Martinů. Koncert jsme chtěli trochu uvolnit a Haydnova skladba, která je velmi zpěvná a taneční, to plnou měrou dokázala. Závěr už patřil Beethovenovi a jeho tajuplné skladbě nazvané Trio duchů,“ řekl violoncellista Miloš Jahoda s tím, že příští týden čeká trio hostování na Pražském jaru, hned nato bude následovat festival v Českém Krumlově.

Velkou trému před koncertem přiznal synovec slavného hudebního skladatele, klavíristy, spisovatele a pedagoga Ilji Hurníka - houslista Jiří Hurník. Do Ostravy se vrátil po téměř deseti letech a nemohl si vynachválit domácí publikum.

Klavírista Martin Kasík potvrdil podobné pocity a řekl, že nejdříve se vždy bojí na pódium vstoupit, ale pak už se jen těší a zažívá příjemné pocity. „Tentokrát byly mnohonásobně větší, protože jsem v obecenstvu viděl hodně dobře naladěných a hlavně známých tváří ještě z dob, kdy jsem zde studoval. Musím říci, že jsme si před zaplněným sálem koncert opravdu užili,“ dodal Martin Kasík.