V Domě kultury města Ostravy se představí úžasný houslový talent - dvacetiletá Veronika Eberle, mladá německá umělkyně, která si velmi rychle získává jedinečné renomé v hudebním světě. Narodila se v jihoněmeckém městě Donauwörth, kde se také začala v šesti letech učit hře na housle. O čtyři roky později se stala studentkou Konzervatoře Richarda Strausse v Mnichově. Po ročním soukromém studiu u Christopha Poppena byla přijata na vysokou školu v Mnichově, kde studovala u Anny Chumachenco.

Od svého debutu v deseti letech letech s mnichovskými symfoniky se už objevila u mnoha německých vynikajících orchestrů. Její recitálová vystoupení v poslední sezonách hostila města jako jsou New York, Paříž, Salcburk, Brusel, Birmingham nebo Mnichov. Hraje na housle ex Busch Giovanniho Battisty Guadagniniho zTurina z roku 1783.

Na festivalové koncertě, který začíná v 19.30 hodin zahraje Veronika Eberle sólový part v Mozartově Koncertu pro housle a orchestr č. 3 G dur K 216. Doprovodí ji Pražský komorní orchestr bez dirigenta, hudební těleso, které má za sebou stovky vystoupení doma a také prakticky po celém světě. Toto hudební těleso ještě zahraje Coriolan, předehru Beethovenovy opery a Schubertovu Symfonii č. 5 B dur 485.