Přišli jeho zastánciz řad ostravských osobností školství a umění i některé sólisty opery NDM jako například Jaroslava Kosece, ale i další zaměstance NDM. Také se v Librexu objevili děkanka Filozofické fakulty Ostravské univerzity Eva Mrhačová či populární písničkář Jaromír Nohavica.

Gianluca Zampieri předal novinářům otevřený dopis, v němž s nesmírným smutkem oznamuje, že představení Dalibora na festivalu Smetanova Litomyšl bude jeho posledním vystoupením v rámci stálého hostování v ostravské opeře. V dopise uvádí, že dosavadní mediální kampaň jsou pouze novinářské výmysly a je vedena snahou poškodit Luďka Golata a jeho dosavadní práci, kterou pro Ostravu jako divadelní ředitel, skvělý manažer a režisér v minulosti vykonal. Ve svém emotivním vystoupení, stejně jako po něm pěvec Jaroslav Kosec, označili dva nejmenované lidi – ženu a muže, kteří se už několik let snaží rozložit ostravskou operu, aniž uvedl jejich jména.

Pospíšil: Divadlo mít peníze na provoz bude

„Kluci, každé odcházení, je začátkem příchodu. Děkuji Luďku tobě, a také Gianlucovi,“ uvedl mimo jiné na tiskovce Jaromír Nohavica. „Na jedné straně chápu emoce osobností z oblasti umění a vědy, ale situace v Národním divadle moravskoslezkém opravdu už nebyla vůbec růžová. A obviňovat Evu Dřízgovou-Jirušovou a italského dirigenta Paola Gatta, že chtěli rozvrátit operní soubor, je opravdu zcestné. Už v příštích dnech bude vyhlášen konkurz a atmosféra v tomto kulturním zařízení se musí zklidnit, uvedl náměstek ostravského primátora Lubomír Pospíšil. Na otázku, zda opravdu Národní divadlo moravskoslezské nemá peníze na provoz už na září, jak prohlásil na včerejší tiskovce Oliver Dohnányi, současný šéf opery NDM, Pospíšil odpověděl: "Není vůbec pravda, samozřejmě provádíme úsporná opatření v mnoha kulturních zařízeních, ale NDM peníze na svůj provoz mít bude,“ uvedl včera rezolutně Lubomír Pospíšil.