Třetí největší město v republice pulzuje životem jako málokdy. Odčtvrtka jej totiž zaplavují tisícovky hudebních nadšenců,v pátekse k nim přidají masy tenisových příznivců. Ostrava bude po celý víkend patřit dvěma událostem s velkým renomé – osmému ročníku festivalu Colours of Ostrava a čtvrtfinále Davis Cupu, v němž se český tým utká s Argentinci.

„Je až škoda, že se to sešlo v jednom termínu – lepší by bylo, kdyby každá akce oživila svým významem Ostravu zvlášť,“ podotýká primátor města Petr Kajnar. „Každopádně jsou obě akce obrovským přínosem pro zvýšení povědomí o tom, jaká je dnešní Ostrava. A to nejen pro návštěvníky od nás, ale i z ciziny. Takovéto události pomáhají výrazně měnit vnímání lidí, kteří toto město stále vidí černě,“ dodává primátor.

Na vítané oživení v době klidných prázdnin se těší provozovatelé hospod a restaurací či obchodů ve městě. „Kéž by takových akcí, které přilákají do Ostravy tolik lidí, bylo více,“ shodují se.

Na nápor návštěvníků, který moravskoslezskou metropoli následující tři dny čeká, musejí být připraveni i policisté a městští strážníci. V ulicích proto budou posílené hlídky. Festival Colours of Ostrava však odstrážců pořádkukaždoročně získává nálepku slušný, ani u Davis Cupu se nedá očekávat příjezd „výtržníků“.

Tři rušné dny plné multižánrové hudby a dobrého tenisu jsou zkrátka tady, každý má ideální možnost si dosyta užít to své.

ČTĚTE VÍCE O JEDNOTLIVÝCH UDÁLOSTECH:

Festival Colours of Ostrava

Davis Cup