Hudebnímu skladateli Michaelovi Nymanovi s jeho Bandem patřil předevčírem úvod na hlavní scéně festivalu Colours of Ostrava. Ještě předtím se sešel s novináři a odpovídal na jejich otázky.

Na dotaz Moravskoslezského deníku, zda se cítí lépe při tvůrčí práci, když sám komponuje ve studiu, anebo při vystoupeních, kdy je v přímém kontaktu s publikem, odpověděl: „To je velmi zajímavá otázka, ale není snadné na ni jednoznačně odpovědět. Především musím říci, že jsem velmi rád, že mohu být na festivalu právě v Ostravě. Ale abych odpověděl na otázku Moravskoslezského deníku. Paradoxně bych chtěl být v tuto chvíli také doma a měl bych pracovat na svých nových projektech. Ale chci také vystupovat živě, což většina hudebních skladatelů nedělá. A o to více mě účinkování na festivalu v Ostravě velmi vzrušuje. A právě díky tomu, že účinkuji na živých koncertech, dostanu se tváří v tvář publiku, které bych nikdy nepoznal a nezažil onu neopakovatelnou atmosféru.

Za svou prioritní práci považuji především komponování hudby. Takže kdybyste přede mě postavil dvě možnosti, z nichž bych si mohl vybrat – zdali mám skládat hudbu, či vystupovat na koncertech, pak bych odpověděl, že komponování jednoznačně vyhraje. Když tak nad tím uvažuji, tak je mi jasné, že bych v ideálním případě mohl strávit polovinu roku na koncertech a tu druhou psaním hudby. Jenže jsem skladatelem, jenž velmi pomalu píše, proto bych nemohl obě výše zmíněné varianty kombinovat. Ale jsem dítě štěstěny. Mohu být u zrodu jednotlivých hudebních děl až po jejich konečnou interpretaci. Samozřejmě, že základem všech je onen opus vytvořit a od toho se pak odvíjí naprosto vše,“ sdělil Moravskoslezskému deníku Michael Nyman.