Na všech scénách se během čtyřdenního hudebního maratonu vystřídalo celkem na tisíc účinkujících.

Provoz pestrobarevné akce zajišťovalo dalších patnáct set lidí, sto dvacet členů měla ochranka dohlížející na pořádek.

Ve festivalovém kempu bylo postaveno přes tisíc stanů, pod kterými našlo dočasný azyl na tři tisíce Coloursáků.

Návštěvníci festivalu měli možnost se občerstvit ve třiceti stanech a ulevit si naopak mohli v některé ze sto sedmdesáti mobilních toalet.

Areál, jenž v uplynulých dnech hostil Colours of Ostrava, obehnaly čtyři kilometry plotu, použito rovněž bylo na devět kilometrů kabelů.

Ohlasy návštěvníků:

Matěj Hykeš, 18 let, Libčice nad Vltavou:

Byla tady fakt super nálada. Nepotkal jsem člověka, který by se mračil. Celý festival jsem si perfektně užil. Nejlepší pro mě byla vystoupení Evolution Dejavu a Asian Dub Fundation.

Honza Vondrák, 31 let, Praha:

Pojali jsme to po svém – přes den jsme projížděli okolí Ostravy a na festival jsme šli vždy až večer. A musím říct, že obojí bylo perfektní. Hodnocení je jednoznačně kladné. Byli jsme tady poprvé a příští rok přijedeme zase.

Světlana Dřevjaná, 45 let, Ostrava:

Festival se mi líbil moc, byla jsme na něm už popáté. Jednoznačným vrcholem pro mě byl koncert Jarka Nohavici, hrozně ráda ale chodím i na kostelní scénu. Atmosféra byla dobrá, lidé na sebe byli slušní a hodní.

Kateřina Šimšová, 20 let, Havířov:

Moc se mi to tady líbilo, každý den bylo na programu něco, co mě zaujalo. Úplně mě ale nadchl Jamie Cullum. Příští rok se chci na Colours of Ostrava určitě vrátit.

František Hodný, 22 let, Opava:

Bylo to fajn, i když podle mě až příliš moc lidí. Na některé scény jsme se nedostali, protože byly přeplněné. V programu si ale určitě našel každý to, co chtěl. Bylo to různorodé. Velice pozitivní zážitek.