Minifestival GuitarStage si dává za cíl představit hudebním fanouškům vývoj rockové hudby, moderní hudební trendy v Evropě a hlavně v Evropě uznávané a oblíbené české kapely.

V pondělí 26. října vystoupí skupina Airfare (na snímku – foto: RGM Entertainment) s frontmanem Thomasem Lichtagem. Kapela, která posbírala již několik českých i evropských hudebních ocenění a jejichž hudba je označována za novou tvář rokenrolu… Kapela také poprvé představí a pokřtí svůj nový videoklip k písni Collapse, kterou natáčela letos v létě na ostravské Stodolní ulici a v klubu Templ. Jejich předskokanem a hostem bude ostravské hudební seskupení, kapela Kuzniecef.

Její frontman Attila Vencel se vrací po několika letech na klubovou scénu s novým pop-rockovým projektem obklopen výbornými ostravskými muzikanty.

V úterý 27. října vystoupí celkem tři kapely, které jsou označovány jako čeští průkopníci britpopu a mají spoustu ohlasů hlavně z Německa a Polska.

Nejznámější jsou třinečtí Charlie Straight, kteří letos raketově vystřelili na české hudební nebe s debutovou deskou She´s a Good Swimmer, procestovali léto po sportovních halách a velkých festivalech a nyní se opět chystají na několik koncertů do Německa. Jejich vzácnými hosty budou v České republice téměř neznámí, přesto přes internet a média milovaní The Roads. Jedná se o kapelu, která svou cestu ihned předurčila na Západ a jen výjimečně se objevuje na českých festivalech. Poprvé vyráží i na české klubové turné. Třetím úterním hostem a předkapelou večera je těšínsko-havířovská partička, která si říká Apatheia, která po několika úspěšných regionálních hudebních soutěžích získává ohlasy již také v pražských klubech a médiích.

Ve středu 28. října vystoupí v rámci K. I. D. S. Tour k nové desce MGKK Telepathy nejznámější a v Evropě nejuznávanější současná česká kapela vůbec.

Bez hosta a předkapely zahrají sólový koncert trash-rockoví Sunshine. Nejoceňovanější česká rocková kapela posledních let. „Nenechte si ujít jediný letošní koncert Sunshine v Ostravě,“ zvou na minifestival pořadatelé akce.