Jste členem úspěšné rockové kapely Robson, která má za sebou řadu koncertů po celé republice. Proč jste se tedy do SuperStar přihlásil?

Do kapely jsem nastoupil až po jejich prvním albu. V době, kdy jsem už byl členem kapely, se nám nedařilo oslovit velká vydavatelství ani management, takže naše popularita pohasínala. Přihlásit mě do SuperStar byl vlastně nápad kluků z kapely.

Nebojí se ostatní členové kapely, že přijdou o tak dobrého zpěváka, jakým bezpochyby jste?

Kluci vědí, že SuperStar je skvělá příležitost, jak se prosadit, a jak už jsem řekl, sami mi poradili, abych se přihlásil. Také mi řekli, že je jen na mně, jestli se rozhodnu po skončení soutěže pokračovat jako sólový zpěvák, nebo dál jako člen kapely Robson.

V soutěži jste získal přezdívku„český Tom Jones“. Jaký jeváš vztah k tomuto zpěvákovi?

Tom Jones je pro mě nejlepší zpěvák vůbec. Je to také člověk, který mi ukázal, že se dá zpívat i jinak, než zpívají všichni ostatní. Vlastním skoro všechna jeho alba a jsem prostě jeho fanoušek číslo jedna. V listopadu se také chystám na jeho koncert. To, že mě v soutěži nazvali český Tom Jones, je pro mě ohromná lichotka a hrozně si toho vážím.

V médiích se často „propírají“ členové poroty a jejich vulgární výroky. Jak se na to díváte?

Myslím si, že porota mluví tak, jak mluvíme všichni. Nezdá se mi to nějak moc přehnané. Když jsem šel do soutěže, tak jsem počítal s tím, že porota může být pěkně krutá. Naštěstí jsem se porotě zalíbil a zatím neměli důvod mít vůči mně negativní poznámky. Jejich názorů si moc vážím a mám k nim respekt.

Jaký máte vztah s ostatními soutěžícími?

Všichni jsme kamarádi a vycházíme spolu skvěle. Myslím si, že jsme dobrý kolektiv. Předtím jsem byl na pokoji s René Bošeľou a teď jsem s Benem Cristovaem.

Trpíte před vystoupením trémou?

Pro mě je zpívání hlavně radost, takže trémě nedám vůbec šanci. Spíš u mě převládá pocit štěstí, že můžu zpívat v SuperStar, se skvělou kapelou a tolika lidem. Zpěv si hrozně užívám. Někdy mívám trému až po skončení přenosu, takovou opožděnou trému.

Jak prožíváte vyřazovací večery?

Vyřazovací večery jsou hrozné a vždycky mám hrozné nervy. Naštěstí jsem na pódiu zatím při vyřazování nikdy nezůstal dlouho stát.

Diváci mohou každý týden v televizi sledovat vaše skvělé výkony, za kterými je ale určitě mnoho dřiny. Co všechno před přímým přenosem probíhá?

Vždycky cvičím písničku tak dlouho, dokud s výkonem nejsem sám spokojený. Věřím, že výkon se první musí líbit interpretovi, až pak teprve může zaujmout diváka. Poté následuje zkouška s kapelou, kdy domyslíme formu, dynamiku a podobně. V den přenosu máme různé kamerové zkoušky a generálku. Naštěstí jsou všichni muzikanti, se kterými jsem měl tu čest hrát, skvělí a každá zkouška je pro mě velký zážitek.

Jak se změnil váš běžný den od doby,kdy jste v SuperStar? Máte ještě vůbec na něco jiného čas?

Paradoxně mám zatím v SuperStar volného času spoustu. Hodně času věnuji přípravě písničky a učím se do školy. Ve zbytku volna chodím po obchodech, hlavně těch s cédéčky, poslouchám hudbu a čtu si.

Ze dne na den jste se stal známou tváří pro miliony lidí a to s sebou nese řadu výhod i nevýhod. Jak se s tím vyrovnáváte?

Je to zvláštní pocit, všechno mi to přijde jako sen. Je to strašně příjemné, že se lidem líbí to, co dělám ze všeho nejraději. Je to to nejlepší, co mě mohlo potkat. Nevýhody určitě jsou, ale ty zatím neřeším.

Bulvár si vzal na paškál už nejednoho vašeho kolegu ze SuperStar. Bojíte se, že by na vás mohli novináři také něco„vytáhnout“?

Sám nevím, co bych na sebe vytáhl, být novinář. Myslím, že ve své minulosti nic hrozného nemám, takže se zatím nebojím.

Co byste dělal, kdyby to vyšlo a stal jste se první Česko-Slovenskou SuperStar?

Zpíval bych a zpíval bych, i kdybych nevyhrál! Bez zpěvu prostě nemůžu být.

Co bylo vaším prozatím nejsilnějším zážitkem ze soutěže?

Zážitkem byla všechna semifinálová kola. Hrát s takovými skvělými muzikanty je ohromný zážitek. Když pak porota řekne, že se jim to líbilo, je to naprosto krásný pocit.

Je vám devatenáct let, takže máte celý život před sebou. Máte vytyčenou nějakou cestu, po které byste chtěl jít?

Moje cesta je rozhodně cestou zpěváka. Neumím si představit, že bych v budoucnu nezpíval. Doufám, že se budu moci hudbě věnovat na sto procent.

V Ostravě máte spoustu fanoušků, je něco, co byste jim chtěl touto cestou vzkázat?

Děkuji vám hrozně moc za vaši podporu. Ostrava je mé rodné město a vždycky bude mít pro mě zvláštní význam. Jsem hrozně rád, že mám v Ostravě tolik fanoušků, a všechny je tímto zdravím. Zpívám jen pro vás! Ostrava!!!

Martin Chodúr se narodil před devatenácti lety v Ostravě. Se zpěvem začínal už ve třech letech v Múzické škole v Ostravě-Mariánských Horách. Momentálně studuje na Janáčkově hudební konzervatoři hru na klarinet. Jeho největším koníčkem je hudba, které věnuje všechen svůj volný čas. Kromě toho, že skvěle zpívá, se také věnuje vlastní tvorbě. S kamarády založil rockovou kapelu Eruption of Emotion a od patnácti let je členem kapely Robson, kde nahradil zpěváka Davida Tobiasze. Má staršího bratra Marka a přítelkyni Michaelu. Martin se prozpíval až do finále pěvecké soutěže SuperStar, kde úspěšně reprezentuje Ostravu.
Bookmakeři mají o vítězi jasno

Podle sázkových kanceláří je Martin Chodúr největším adeptem na vítěze. Na finalistu z Ostravy, který si získal přízeň nejen poroty, ale i diváků, vypsali bookmakeři Fortuny kurz 2,4:1 a od Tipsportu dostal kurz 2,5:1. Martinovou největší soupeřkou je podle bookmakerů patnáctiletá rodačka z Brna Monika Bagárová, která před publikem vystupuje už odsvých deseti let. „Martin Chodúr působí sice na první pohled nenápadně a tiše, když však vstoupí na pódium a začne zpívat, stává se rázem hvězdou večera. Jeho osobitý projev, zpěv i intonace dávají najevo, že se pravděpodobně stane první Česko-Slovenskou SuperStar,“ soudí hlavní bookmaker Tipsportu Ladislav Pavlis. Outsiderem soutěže je podle sázkových kanceláří s kurzem 40:1 Thomas Benjamin Puskailer. Černého Petra mají s kurzem 30:1 také Ben Cristovao, Paulína Ištvancová a Nikoleta Balogová.
Manželé Chodúrovi: Držíme Martinovi palce

Jak prožívají Martinovu účast v soutěži SuperStar manželé Chodúrovi? Kolik SMS mu posílají a jak snášejí odloučení od syna? Čtěte už příští týden ve vašem Deníku!

TEREZA KRUMPHOLZOVÁ