Ten letošní se uskuteční ve čtvrtek 5. listopadu v 18 hodin v Divadle Antonína Dvořáka, opět s podporou statutárního města Ostravy a ve spolupráci s Národním divadlem moravskoslezským.

„V bohatém programu, v němž účinkují děti a dospělí lidé s různými typy zdravotního handicapu, se bude prolínat hudba i tanec, zpěv i mluvené slovo, a jak už bývá na koncertech Všechny barvy duhy zvykem, určitě při tom nebude chybět ani humor. Klienti ostravského Čtyřlístku se chtějí představit několika hudebně tanečními pásmy, ale mimo jiné také divadlem inspirovaným literární předlohou Antoina de Saint-Exupéryho nebo country melodiemi, jež se budou prolínat jejich muzikohraním, a nebude chybět ani taneční nahlédnutí do světa folklorního umění v pásmu Bystrá voděnka,“ říká Bohdana Rywiková z ostravského Čtyřlístku.

Možnost vystupovat na velké profesionální scéně s dokonalým technickým zázemím je vždy velikým povzbuzením a výzvou nejen pro klienty Čtyřlístku, ale také pro zdravotně handicapované žáky a absolventy ostravské Múzické školy, kteří se podílejí na programu koncertu Všechny barvy duhy III tanečními, a především hudebními vystoupeními.

Vystupující podpoří známé osobnosti


„Hostem letošního koncertu bude například absolventka múzické školy, nevidomá sopranistka Pavla Čichoňová, která již vystudovala Janáčkovu konzervatoř a Gymnázium v Ostravě a nyní je posluchačkou Právnické fakulty Masarykovy univerzity v Brně,“ dodává Bohdana Rywiková.

Koncerty Všechny barvy duhy se od samého počátku snaží představit ostravské veřejnosti jednu z dalších aktivit světa lidí se zdravotním postižením, kteří se dokážou přenést přes svůj handicap a nabídnout nám, zdravým lidem, nádherné umělecké zážitky. Letos je v tom přijedou povzbudit také osobnosti zvučných jmen: zpěvačka Heidi Janků, světoznámý operní pěvec-tenorista Peter Dvorský a jeho bratr, sólista Státní opery v Košicích, rovněž tenorista Jaroslav Dvorský, písničkáři Pavel Dobeš a Tomáš Kotrba a folklorní soubor z Kozlovic – Valašský vojvoda.

Všechny barvy duhy III navíc doplní výstava výtvarných prací klientů Čtyřlístku v Galerii Thálie ve foyer Divadla Antonína Dvořáka. Bude dalším pomyslným kamínkem v barevné mozaice jejich „duhového světa“ plného fantazie.