Filip s tímto baletním souborem vystupuje už třetím rokem a v představení hraje jednu z hlavních rolí.„Vedení losangeleského baletu si ho pro tuto roli vybralo na mezinárodním baletním workshopu. Každý rok před Vánocemi se syn do Ameriky vrací, aby představení znovu odehrál,“ říká Filipova maminka Zuzana Svrčinová.

Mladý tanečník se ve své roli velmi osvědčil, a tak vedení profesionálního souboru California Contemporary Ballet zajistilo představení obrovskou publicitu. Rozhovor s Filipem byl otištěn dokonce v největším losangeleském deníku The Los Angeles Times.

Filipa čeká angažmá v Evropě


Přestože je Filip ještě velmi mladý, dosáhl už mnoha úspěchů jak na domácí, tak i na zahraniční scéně. „Za svůj největší úspěch považuje nejspíš absolutní vítězství v moderním i klasickém tanci na světovém šampionátu v australském Sydney, který se konal letos v dubnu,“ říká za syna, který je momentálně v Americe, maminka Zuzana Svrčinová.

Filipa mohou lidé vidět vystupovat i Ostravě v řadě představení Národního divadla moravskoslezského. „Tančí například v baletu Sněhurka a sedm trpaslíků nebo Giselle a Purim,“ říká maminka.

Nadějný Ostravan se nevěnuje jen herectví a baletu, ale také stepu. „O prázdninách, kdy mnozí jeho vrstevníci odpočívají, si Filip doplňuje své taneční vzdělání. Účastní se nejrůznějších mezinárodních baletních workshopů a pracuje na sobě,“ tvrdí Zuzana Svrčinová. V následujícím roce čeká Filipa maturita a pak se bude ucházet o angažmá v některém z evropských baletních souborů, které už si na něj brousí zuby.

TEREZA KRUMPHOLZOVÁ