Bobby McFerrin vystoupí 24. dubna v ČEZ Aréně, jejíž prostor bude zmenšen na maximální kapacitu tří tisíc diváků.

„Ostrava se může těšit na magický večer, který se již nemusí opakovat. Bobby má schopnost překročit hranice hudebních stylů, zaujmout a pobavit svým uměním i ty, kdo se nepohybují v jazzu či vážné hudbě. Rozezpívá všechny, jako to dokázal při koncertech předloni v Praze či na oslavách 250. výročí úmrtí Johanna Sebastiana Bacha se skladbou Ave Maria před dvacetitisícovým publikem,“ doplňuje Zlata Holušová.

„Nejlepším lákadlem pro ostravské diváky mohou být skvělé recenze předloňských pražských vystoupení, která se stala pro mnoho lidí hudební událostí roku. Navíc budou pro lepší zážitek k dispozici projekční plátna, která zprostředkují umění Bobbyho McFerrina i vzdálenějším řadám,“ uzavírá Zlata Holušová.

Zpěvák představí nový projekt


Bobby McFerrin je jedním z nejpozoruhod­nějších hudebníků historie. S rozsahem hlasu čtyři oktávy a řadou nejrůznějších hlasových technik není pouze zpěvákem – je skutečným renesančním člověkem, hlasovým experimentátorem a objevitelem, který kombinuje jazz, klasiku, folk i vlivy z oblasti world music – sborový či a cappella zpěv.

Jeho nahrávek se prodalo přes20 milionů kusů, spolupracoval s takovými osobnostmi světové hudby, jako jsou Yo-Yo Ma, Chick Corea, Herbie Hancock, či těmi nejprestižnějšími hudebními tělesy – newyorskou filharmonií, clevelandským a philadelphským orchestrem, chicagským symfonickým orchestrem nebo vídeňskou a londýnskou filharmonií.

Bobby McFerrin představí v Ostravě, stejně jako dva dny předtím v Praze, nový koncertní projekt VOCAbuLarieS, který vychází z právě připravované stejnojmenné nahrávky, jež vyjde v březnu příštího roku na labelu Universal Jazz & Classics. Vstupenky jsou k dostání ve všech pobočkách sítě Ticketpro, také v e-shopu na www.colours.cza v kamenné prodejně Oriental v Ostravě v cenách od 590 do 1990 korun včetně poplatků. Více informací získáte přímo na webových stránkách Colours.