Ta letošní první koncert osvěží ženským elementem, jako host se představí všem ostravským milovníkům klubové scény známá zpěvačka Dana Vrchovská.

„S Danou jsme nazkoušeli pár zajímavých věcí. Věříme, že je naše publikum potěší,“ řekl Deníku zakladatel skupiny a kytarista Petr Vitásek. Kromě něj a Dany Vrchovské se na pódiu představí i další tradiční členové dnes již dlouholeté kapely: Ivan Oskar Kraina – foukačky, kytara, Josef Béďa Perzyna – baskytara, Jaroslav Ožana – bicí, Libor Šipula – klávesy a Martin Čermák – zpěv.

Poslední člen seskupení rozhodně nepatří mezi vrstevníky zakladatelů kapely, přesto si získal v šestičlenném obsazení pevné místo. „V začátcích nebylo snadné se dát dohromady, hlavně zpěváka jsme hledali dlouho. Až náhoda nás dovedla k tehdy dvacetiletému klukovi (dnes je Martinu Čermákovi25 – pozn. red.), který i přes věkový rozdíl mezi nás zapadl. Jak by také ne, vždyť jeho Gillanovský hlas byl přesně tím, co jsme potřebovali,“ vysvětloval Vitásek už mnohokrát.

Dnes již osmým rokem existující formace, která koncertní kariéru doposud čítající zhruba čtyřicítku vystoupení zahajovala před necelými pěti lety rovněž v Parníku, si nemohla vybrat název více zavádějící: „Moribundus? To je strašná choroba, někdy i smrtelná. Rozpozná se různě – třeba koktáním. Léčí se všelijak, penězma, řekněme dvěma zlatými…,“ takhle nějak definoval název Jiří Sovák ve filmové pohádce Dařbuján a Pandrhola. Muzikanti sami ještě doplňují, že léčit se dá i zpěvem, bohužel marně.

Parta dlouholetých vyhledávaných ostravských muzikantů zcela bezpochyby nabídne tradičně vnímavému „parníkovskému“ publiku večer plný pohody a poctivé muziky. Tu především.