Kino Luna je největší kamenné jednosálové městské kino, které slouží veřejnosti nepřetržitě od roku 1970. Je bezbariérové, má největší projekční plochu v Moravskoslezském kraji a špičkové ozvučení kinosálu. Vedení kina plánuje, že z něj vytvoří multifunkční zařízení.

„Budeme tu pořádat více koncertů, divadelní představení, Luna zůstane také místem pro přednášky, školní akademie a další akce,“ upřesnila Dulíková. Mezi první filmy promítané digitální technikou by ráda zařadila film rodinného typu, například pokračování slavné Saxany, Souboj Titánů a další.

Na projekt digitalizace kina Luna uspěl městský obvod Ostrava-Jih se žádostí o finanční prostředky a získal mimořádný grant ze Státního fondu pro podporu a rozvoj české kinematografie ve výši jednoho milionu korun.

Kino dostane dárek ke kulatinám


„V rámci tohoto projektu bude pořízeno zařízení digitální projekce za téměř tři miliony korun. Milion poskytne ze svého rozpočtu město Ostrava, přes 915 tisíc korun půjde z pokladny obvodu Jih. Pořízením digitální projekce dojde ke zvýšení nabídky kina, jako jsou přímé přenosy, vzdělávací pořady nebo dokumenty. Hlavně bude možné zavést promítání premiérových představení,“ řekl starosta ostravského Jihu Karel Sibinský s tím, že právě přístup k premiérovým představením by mohl přilákat další diváky.

Projekt by měl být realizován ve druhém čtvrtletí tohoto roku, kdy kino Luna slaví40 let svého provozu. „Představitelé obvodu a radnice nyní připravují výběrové řízení na dodavatele zařízení, což je poměrně složitá záležitost, ale pokud vše půjde hladce a bez potíží, rádi bychom začali s novou technikou od dubna promítat,“ plánuje Dulíková.

V roce 2008 kino Lunu navštívilo45 tisíc diváků. Zařízení je majetkem obvodu Ostrava-Jih, roční náklady na jeho provoz činí tři a půl milionu korun.