Legendární chraplák i nadále oslovuje muzikanty od Krušných hor až po Beskydy, kteří oprašují Holubí dům, Lupiče Willyho či Nám se líbí. Někdy povedeně, jindy zase falešně, ale vždy s úctou…

Schelingerav klubu připomene pětice Láďa Tomis (zpěv), Jarda Pačes Dolejš (kytara), Tadeáš Pyszko (klávesy), Josef Béďa Perzyna (baskytara) a Mojmír Krochmalný (bicí) vystupující pod názvem Láďa Tomis & Jiří Schelinger Revival Band.

Kapela někdejšího zpěváka muzikantských partiček Hrot, Doga či Bastard vznikla na konci roku 2008. Během chvilky si vydobyla respekt nejen u hudebních kritiků, kteří se často a mnohdy oprávněně dívají na revivaly skrz prsty, ale často také u náročného exschelingerovského publika. Loni stihli zkušení rockeři odehrát tucet koncertů prakticky napříč celým Českem. Ale jak se zdá, bylto pouhý předkrm jejich letošního programového diáře – Láďa Tomis & Jiří Schelinger Revival Band mají letos před sebou pořádnou šňůru čítající prozatím26 koncertních položek. A to jak v klubech, tak i v rámci open-air festivalů.

Čtvrteční zastavení v Parníku bude čtvrtým letošním koncertem. Bigbíťácký kvintet oživil letos Jirku Schelingera alespoň na pódiích těšínského Jazzklubu na Střelnici, v Green klubu Brno a zavítal i na pražskou Palmovku. A další koncerty, a to i v moravskos­lezském regionu, na sebe nenechají dlouho čekat – v sobotu se představí v opavském Music baru JAM a o14 dnů později se na show mohou těšit i frýdecko-místečtí fanoušci pěvecké legendy – Láďa Tomis & Jiří Schelinger Revival Band zahrají v tamním Clubu M.U.Z.A.

Kdo byl Jiří Schelinger?

Syn učitele hudby a zakladatel studentské skupiny Nothing But Nothing byl kytarovým obdivovatelem Briana Jonese, spoluzosnovatele rockové legendy The Rolling Stones.

Rodák z Bousova na Pardubicku prošel přes kapely Smaragd (Ivo Trojan), The Happy Five a Faraon (Karel Šíp) až do skupiny Františka Ringo Čecha, kde vydržel až do roku 1980. Po odchodu hlavního protagonisty sdružení se band přejmenoval na Skupinu Jiřího Schelingera. Ta však měla pouze krátký život. Skončila prakticky současně se skokem Schelingera do Dunaje v Bratislavě 13. dubna 1981.