Procházka po ostravských věžích

Tak se jmenuje komentovaná procházka, kterou nasobotu připravili pracovníci Ostravského informačního servisu. Účastníci akce se budou moci projít po ochozech věží Staré a Nové radnice a porovnat výhledy na Ostravu z ptačí perspektivy. Procházka začne na nejvyšší radniční věži v České republice - Nové radnici na Prokešově náměstí, poté se lidé společně s průvodcem přesunou na Masarykovo náměstí k věži Staré radnice a posléze do Ostravského muzea, kde si mohou prohlédnout desítky historických fotografií, model centra města z doby, kdy jej ještě obepínaly hradby a expozici hornictví. Návštěvníci budou moci 15 vystoupat po schodech na věž muzea. Prohlídky se budou konat v 10, 11, 14 a hodin. Cena je 80 korun pro dospělého, 50 korun pro děti, studenty a seniory. Vstupné se platí na vyhlídkové věži v 6. patře Nové radnice (pobočka Ostravského informačního servisu). Po schodech na věž budou moci zájemci vystoupat i na další akci, která se uskuteční 11. září.

Hurá do školy historickou tramvají

Ostrava – Dopravní podnik Ostravapořádá ve dnech 4. a 5. září akci s názvem Hurá do školy. Děti i dospělíse budou moci projet historickou tramvají. Trasa povede z Poruby vozovny do Zátiší. Historické tramvaje budou jezdit z vozovny každou hodinu, první vyjede v 9 hodin, poslední pak v 16 hodin. V opačném směru pojede první tramvaj v 10.04 a pak každou další hodinu až do 17.04 hodin. Cena jízdenky je 30 korun pro dospělé 15 korun pro děti.

Večerní komentované prohlídky zoo také v září

Z důvodu velkého zájmu se v ostravské zoologické zahradě rozhodli prodloužit konání večerních soboty 4. a 11. září od 19 komentovaných prohlídek i na září. Probíhat budou v hodin. Zájemci si mohou svoji účast rezervovat na telefonním čísle 596 241 269.