Mezi hlavní taháky budou jistě patřit mladé a energické kapely Sunshine, Skyline či držitel ceny Anděl české Akademie populární hudby Charlie Straight. Mezi již zveřejněnými účastníky je například i funky parta Monkey Business. Festival se uskuteční 29. a 30. července.

„Ano, hodně letos sázíme na mládí. Ovšem mládí výhradně v kombinaci s vysokou úrovní předváděného výkonu. Jde už o velké a respektované hvězdy české hudební scény. Kapely si už dokázaly najít své místo,“ potvrdili pořadatelé festivalu.

Celkem už organizátoři zveřejnili desítku kapel a interpretů. Většinou jde o známé umělce. Kromě Sunshine, Charlie Straight, Skyline, Xindla X a zatím největší hvězdy Monkey Business se na břehu jezera představí i objev soutěže Československo má talent Mako!Mako. Návštěvníci se mohou těšit i na punkové Totální nasazení, rockovou formaci T4 se zpěvákem Romanem Dragounem a krnovský Poslední výstřel. O divokou show se zase postará skupina Tleskač a o zamyšlení pak skladby party vystupující už roky pod názvem The Prostitutes.

„Štěrkovna letos bude největší. Další velká jména z Polska a Slovenska ještě řešíme. Jednáme s umělci, kteří by festival měli posunout ještě o stupínek výše. Výsledky zveřejníme v dubnu,“ slíbil další pořadatel Petr Breitkopf.