Jak si rodačka z Los Angeles zvykla žít v České republice?

Do České republiky jsem přišla v srpnu v roce 2007, původně s projektem experimentální výuky angličtiny v zahraničí. Současně jsem ale také u vás začala studovat zpěv a účinkovat v klubech. A dokonce už první víkend svého pobytu jsem účinkovala s jedním jazzovým bandem v ostravském klubu Parník, jediná žena mezi muži. Život v České republice je pěkný, zažila jsem u vás hodně hezkého a vzpomínám na milá setkání se zdejšími lidmi. Vadí mi ostravský smog, což není nic dobrého pro zdraví a zejména pro hlasivky. Češi milují konverzaci, což je výhodné pro mě jako učitelku angličtiny, kdy můžeme spolu komunikovat o mnoha věcech.

Prý jste měla už odmalička vztah k umění …

Od svých pěti let jsem vyrůstala v Los Angeles se svou matkou, která byla herečkou a modelkou. Už jako dítě jsem si oblíbila herectví a získala řadu zkušeností s muzikály a filmovou produkcí. Pracovala jsem později pro společnosti, jako jsou například Warner Brothers, Musicians Institute, Universal Studios a Walt Disney. Absolvovala jsem pěvecký program na Los Angeles Music Academy, kde jsem navštěvovala kurzy různých jazzových a gospelových umělců, jako jsou Kevyn Lettau, Al Jarreau a Sharon Perri. Mezi mé hudební vzory patří mimo jiné například Ella Fitzgerald, Stevie Wonder či Aretha Franklin.

A co gospelová hudba?

Mám k ní velice blízko. Doma v USA jsem zpívala ve sboru pod vedením renomované zpěvačky Lindy McCrary Fisher a byla jsem členkou souborů The Rich Kasten Band a Oykos Band. Ve své dosavadní kariéře jsem měla to štěstí stát na jednom pódiu po boku známých umělců, jako jsou Almario, Dennis Chambers, Kirk Whalum, Alex Al. V České republice jsem už spolupracovala s Borisem Urbánkem, Michalem Žáčkem, zpěvákem Petrem Němcem a jinými.

Kdy jste začala spolupracovat se skupinou L. A. Sunday?

Před dvěma lety, ale současně spolupracuji na jazzových projektech s Borisem Urbánkem a dalšími hudebníky.

Co tvoří váš repertoár?

Skupina L. A. Sunday je kapela, jejíž repertoár je postaven na cover verzích známých písní, je to cover-band. Ale v Los Angeles jsem zpívala v jedné kapele, která vycházela z vlastních písní. Ráda zpívám obojí: známé světové hity, ale i původní písničky, zejména lyrické a melodické písně.

Jaké jsou vaše další záliby?

Jsem poměrně společenský člověk, který se rád baví, samozřejmě vše záleží na situaci. Pravidelně sleduji sportovní dění, chodím na basketbalové zápasy ostravských košíkářů, kterým fandím, stejně tak ostravskému ragbyovému týmu.

Myslíte, že se usadíte natrvalo u nás?

To ještě přesně nevím, jsem bláznivá ženská z Los Angeles, která už má dospělou dceru. Ráda poznávám nové lidi a země, takže se uvidí.

ČTĚTE TAKÉ:

Na L. A. Sunday a Teresu Polk čekají Zadní Vrátka