Spolu natočili výborná studiová alba. Účinkoval také například s Marií Rottrovou, Tonyou Graves, Markétou Konvičkovou, Pepou Streichlem, komponoval písně pro Petra Koláře, Petra Bendeho, kapelu Grog, ale také spolupracoval se skupinou Nototo?! Revival.

V posledních letech se věnuje kapelám Legendy se vrací, příležitostně koncertuje s hudebními seskupeními Jammy Jack či Marek Of Phil Collins Revival a mnoha dalšími zahraničními i domácími umělci.

Řecké kořeny

Už jeho jméno napovídá, že Andonis Civopulos má cizokrajný původ. Narodil se řeckému otci a české matce v Krnově. Odkdy začal hrát na kytaru?

„To bylo už na základní škole. Doma jsem měl tři bratry a všichni byli muzikanti. Půjčovali jsme si jedinou kytaru, ve škole jsem zakládal klasické školní kapely a v roce 1968 jsme hráli už písně zahraničních skupin, jako byli například Shocking Blues,“ vzpomíná po letech letos sedmašedesátý rocker, kterému přátelé v hudební branži přezdívají Civoš.

„Na vojně jsem měl dost prostoru pro zkoušení, tak jsem se mohl kytaře věnovat naplno a cvičit skladby takových kytarových mágů jako třeba Jeffa Becka, Erika Claptona, skupiny Deep Purple a mnoha dalších. Po vojně mě rovnou odchytili Ivo Pavlík a Věra Špinarová. S nimi jsem začal skládat a jezdit do zahraničí,“ popisuje své hudební začátky Andonis Civopulos.

„Samozřejmě, že i ve světě šoubyznysu se čas od času nevyhnete ponorce, a tak po dvanáctiletém společném muzicírování přišla krize a vyústila rozpadem skupiny Speciál,“ popisuje svůj dosavadní muzikantský život skvělý kytarista.

Skvostné písně

Ale jeho hráčské přednosti, nesmírná invence, cit pro melodii mu nebránily, aby se podílel na výrazných projektech. Napsal skvostné písně pro Věru Špinarovou, z nichž vynikající cédéčko Stíny výsluní jsou dodnes nedoceněným hudebním počinem.

Vášní jsou kytary

Fender Stratocaster, Gibson  Les Paul, Gibson Flying – to jsou názvy některých kytar, velká vášeň Andonise Civopula.

„Rád hraji na svoje kytary, které sbírám, je to moje obrovské hobby a používám právě ony výše zmíněné při svých produkcích. A z českých s potěšením používám ty, které jsem si nechal zhotovit, především ty, jež mají mahagonový korpus a vrchní desku ze žíhaného javoru a krk je mahagonový s ebenovým hmatníkem. Nejsem příliš vyhraněný, co se dřeva týká. Mám docela rád zvuk lípy, jelikož mám doma kytaru s lipovým korpusem a javorovým krkem. Také se mi líbí olše. Jednou jsem si vyrobil kytaru z ovankolu a zněla, jako kdyby byla z palisandru. Takovýto palisandrový telecaster používal i George Harrison,“ svěřuje se s obdivem Andonis Civopulos.

„Za mnohé ve svém životě a zejména za rodinné zázemí vděčím své skvělé manželce, která mi umožňuje, abych se mohl muzice maximálně věnovat,“ poznamenává nestárnoucí rocker, jehož současnost se především jmenuje Legendy se vrací. Jde o skupinu čtyř známých osobností, seskupení, které ještě tvoří zpěvák, kytarista, textař Petr Šiška, dále frontman skupiny Doga Roman „Izzi“ Izaiáš, bubeník Libor Pyško a skladatel a klávesista Miro Bazger.

Andonis Civopulos ani v těchto měsících, kdy bohužel byla kulturní scéna ochuzena také o živé koncerty spřádá v hlavě stále mnoho projektů. A s rockovou hudbou, jak sám říká, snad stárne pomaleji.