„Od října se virtuálně setkáváme v Seniorském divadelním studiu s tak akčními, optimistickými a bezvadnými lidmi! Mají obrovskou chuť si povídat, tvořit… a s on-line prostředím se sžili bez problémů. Proto jim nabízíme další programy a možnosti, jak si užít příjemný čas, něco se naučit a dozvědět,“ přibližuje lektorka Vladimíra Dvořáková.

Jedinou podmínkou je seniorská „plnoletost“ – věk 60 let a víc. Programu s názvem SEN(IOR) V PŘÍMÉM PŘENOSU jsou vyhrazeny středy vždy od 10 do 11.30 hodin. Zájemci mohou být odkudkoliv, ne jenom z Ostravy nebo Moravskoslezského kraje, a přihlásit se mohou na adrese seniori@atelier-ndm.cz.

Už ve středu 14. dubna 2021 budou moci senioři hrát divadlo. „Seniory zapojíme do dramatických her a práce s textem, včetně autorských pokusů. Ve středu 21. dubna 2021 se zájemci seznámí s jednoduchými způsoby výroby loutek pro domácí divadlo. Tvůrčímu procesu a psaní bude věnována poslední dubnová středa,“ říká Vladimíra Dvořáková.

Přihlásit se mohou i menší organizované skupiny seniorů. Minimum je pět lidí.

„Workshopy nabízíme jednotlivcům i skupinám: klubům seniorů, komunitám přátel či rodinných příslušníků. Přihlášení senioři dostanou do e-mailu odkaz, nemusí si nic instalovat, jen před kurzem kliknou a připojí se. Workshopy jsou zdarma. Další informace, kontakty a možnosti přihlášení na www.ndm.cz/atelier.