„Režisér představení přenese do unikátního prostoru sálu Gong, a na diváky proto čeká mnoho překvapení. Scénou se totiž stane kompletně celý prostor sálu skoro až do samého stropu a herci či hudebníci se možná ocitnou i okolo Gongu," vysvětluje dramaturg divadelní scény Jiří Moravčík.

Všechno vzhůru nohama

„Někdy v únoru jsme podnikli výlet do Ostravy a užasli. Když jsme uviděli ten areál, stěny divně promáčknuté, tajemství jakési zavěšené ve vzduchu, nádheru oblouků a křivek a průhledů do nekonečna a dál, bylo nám najednou hezky. Tak nějak evropsky významně. A pánové Uhde se Štědroněm se rozhodně budou muset pozvat, aby rovněž viděli, jak pro toto jediné představení budeme hrát všecko vzhůru nohama. Co bývá vpravo, bude teď vlevo, něco se odehraje mezi diváky, ale také ve vzduchu, ale i za sklem, a třeba několik metrů nad zemí. A v tomto domě chceme vyprávět ten pradávný příběh," uvádí režisér Vladimír Morávek.

Tanec, kabaret i improvizace

Vedle této legendární inscenace o lásce Eržiky a zbojníka Nikoly s hudbou Miloše Štědroně a texty Milana Uhdeho uvidí návštěvníci letošních Colours dalších osm divadelních souborů. „Žánrově se diváci mohou těšit na současný tanec, akční historické drama, kabaret, improvizaci, divadelní sitcom, loutky i klauniádu," doplňuje Jiří Moravčík.

Postkultovní divadlo VOSTO5 přiveze akční inscenaci Pérák, která kombinuje prvky bojových umění a kaskadérských výstupů v příběhu o mytickém českém superhrdinovi v době protektorátu a německé okupace.

O smyslu nahoty

Světy současného tance a živé hudby se propojí na jevišti sálu Gong při společném představení Kolik váží vaše touha? našeho předního tanečního souboru VerTeDance s živou hudbou kapely Zrní. „Inscenace zkoumá otázku, zda vysvlečením se skutečně odhalujeme sebe sama, svoji podstatu a své tužby, a zda je v tomto smyslu nahota vůbec nutná a potřebná," tvrdí tvůrci. Jak vypadá divadelní sitcom drsnější než Přátelé, s živou kapelou a pořádnou porcí zábavy a hustých songů, ukáže návštěvníkům autorská dvojice Petr Sedláček a Ondřej Malý v představení Squat ze squatterského prostředí. Tradiční ostravský kabaret na pytel to je Kabaret Zajíc v pytli. „Vtipy bez pointy, scénky bez konce, písně beze zpěvu, notorická kouzla a mnohá další nečekaná překvapení! Humor v celé své trapnosti zaručen!," slibují tvůrci návštěvníkům festivalu.

Gagarin

Na velký úspěch svých Dětí z Bullerbynu uvedených na loňských Colours navazuje loutkové divadlo Športniki novou inscenací Gagarin, která pojednává o životě a díle Jurije Alexejeviče Gagarina, prvního člověka ve vesmíru. Loutky, zpěvy, tance. A ke slovu přijdou i filmové týdeníky…

Komediomat Brno předvede improvizační show založenou na řadě nápaditých a originálních her a scének. Účinkující herci neznají dopředu jejich konkrétní zadání, a musí proto v průběhu večera pohotově reagovat.

Žonglování, klauniády, pohyb a muzikantské dovednosti spojuje pohádkové představení pro děti Tančíček Adušiadáši divadla Kufr.

A konečně Divadlo na cucky Olomouc přiveze do Dolních Vítkovic stejnojmenný kabaret, při kterém se diváci ocitnou v nejsladší cukrárně široko daleko.