Necronomicon se podle pořadatelů vracejí do Ostravy po loňském vydařeném vystoupení a jako hosty si vezou francouzskou kapelu Waverly Lies North a chilskou zpěvačku Catherinu Nix. Začátek koncertu je v 19 hodin.

Immolation z USA kteří začali old school death metal produkovat na přelomu 80. a 90. let do Barráku zamíří hned v neděli 24. září a i je doprovodí služebně mladší kolegové. A to izraelskoněmečtí Melechesh a polští Azarath. Hrají od 18 hodin.

Pětipodlažní skelet, jednou snad bytový dům, je stěžejním místem Malé Kodaně, pomyslné spojnice centra města s řekou Ostravicí. Už pět let stále atraktivnější lokalitu hyzdí a líbivou vizi kulturní čtvrti oddaluje.
Malou Kodaň už 5 let hyzdí skelet. Kdy se stane kulturní čtvrtí Ostravy?

V pondělí 10. října se pak poprvé v Ostravě zastaví, a to v rámci svého Post Society Europe Tour, kultovní kanadští progresivně thrashoví Voivod. Metalové legendě předskakují němečtí Earth Ship a čeští Virtual Void. Show začíná v 19 hodin.

A thrash metal staré školy hraje taktéž německá Vendetta, jíž bude patřit pódium v Barráku ve čtvrtek 19. října. Na turné cestují spolu s kanadskými Dark Ministry. Tento koncert opět v 19 hodin zahájí ostravská skupina Tendr.

Denisa Bílá
Tragické úmrtí mladé hobojistky její kolegy zasáhlo