„Už řadu let pořádáme vždy počátkem července zájezdy na světové bienále do Benátek. Je to vždy inspirativní setkání s nejnovějšími uměleckými trendy na současné planetě nejenom ve výtvarném umění, ale také v oblasti nových médií," říká šéf Výtvarného centra Chagall Petr Pavliňák.

„V letošním roce jsme zde připravili pro zájemce, především z řad profesionálních výtvarníků, malířský a fotografický workshop, takže výsledky snažení jeho účastníků může v současné době posoudit návštěvník naší letní výstavy," dodává Pavliňák.

Mezinárodní konfrontace

Vystavená díla, která vytvořili autoři z několika zemí nejsou tématicky nijak ohraničena.

„Na výstavě jsou zastoupeni výtvarnici z České republiky, Slovenska, ale také například i z Ukrajiny Eva Linhartová-Bachratá, Petr Lubomír Šticha, Ludmila Dyakonchuk, Miroslava Rychtářová, Lenka Chorvátová, Šárka Quisová, Marcela Mrázková, Lenka Kratochvílová, Petr Pavliňák, Bohumír Bachratý, Zdeňka Pavlíčková a mnozí další.

Jakubisko a film

Benátské reminiscence potrvají ve Výtvarném centru Chagall do konce září, ale podzim bude v této výstavní síni určitě zajímavý. Mezi největší magnety určitě patří připravovaná prezentace velkého česko-slovenského filmového mága a výtvarníka Juraje Jalubisko.

Jeho retrospektivní výstava s tématikou filmové tvorby bude v Chagallu zahájena 3. října v 17 hodin za účastni samotného tvůrce. Výstava se stane součástí Mezinárodního filmového festivalu Ekofilm, který se opět uskuteční letos v moravskoslezské metropoli.