Mnoho lidí už ví, kam patří plasty, sklo, papír nebo nápojové kartony. Ve většině obcí je možnost tyto odpady třídit. Pro dvě třetiny obyvatel ČR je tato činnost samozřejmostí.

Jak jistě mnozí z vás ví, z vytříděných odpadů se stává surovina, která prochází procesem, při němž vznikne opět nový výrobek. Někteří se ovšem stále vymlouvají na mýty spojené se tříděním a recyklací odpadů. Nejčastěji oponují tím, že se to stejně sesype na jednu hromadu, že to je jen módní výstřelek, nebo že je málo kontejnerů. S bojem proti těmto mýtům přicházejí noví hrdinové různých žánrových epizod, které můžete vidět na webových stránkách www.samosebou.cz.

U každé epizody najdete i krátký sestřih ze zákulisí natáčení, interaktivní hry a nechybí ani soutěž.
„Jednotlivé epizody můžete postupně zhlédnout od srpna do října, z nichž každá vyvrací jeden mýtus. Vybíralo se z nejznámějších filmových žánrů, které mají za cíl oslovit široké publikum. Mezi nimi jsou western, kung-fu, komedie, film noir a gangsterka. Třídění zde není hlavním motivem, do příběhu je téma zasazeno velmi nenápadně, ale přesto nedílně. Epizody se na podzim objeví také v některých kinech,“ říkají organizátoři celé akce.

Ve westernovém snímku, který byl na webu www.samosebou.cz nasazen jako první, si roli kovboje zahrál Ondřej Malý (Pouta), další role vytvořili například Tomáš Měcháček (Protektor) a Jana Pidrmanová (Bobule, Okresní přebor). V gangsterce, která následuje s názvem Třídilové, si roli řezníka zahrál Norbert Lichý. Tento herec je patriotem rodné Ostravy, proto ho angažmá v žádném z pražských divadel moc neláká. Držitel prestižní divadelní Ceny Thálie za roli Mendela Singera ve hře Job účinkoval už v řadě televizních pořadů.